„Przygoda” w reżyserii Jana Englerta w TVP1 HD

Sztukę wybitnego węgierskiego pisarza Sándora Máraiego „Przygoda” wg scenariusza i w reżyserii Jana Englerta TVP1 HD pokaże premierowo na scenie Teatru Telewizji już 1 grudnia 2014 roku. Koprodukcja Narodowego Instytutu Audiowizualnego i Telewizji Polskiej wiąże się z jubileuszem 50-lecia pracy na scenie i w Teatrze TV Jana Englerta – odtwórcy głównej roli w spektaklu.

„Przygoda” Sándora Máraiego (1900-1989) opisuje skomplikowany wielokąt miłosny. Skrywane tajemnice i zaskakujące odkrycia burzą porządek dnia, który miał być zawodowym i prywatnym triumfem uznanego lekarza, profesora Kádára. Dowiaduje się on, że żona zamierza opuścić go z innym mężczyzną, którym na dodatek okazuje się być zaufany asystent. Jednocześnie w trakcie decydującej o rozstaniu rozmowy Kadar nieoczekiwanie diagnozuje u niej nieuleczalną chorobę. Czuje się podwójnie przegrany: jako oszukany i porzucony mężczyzna oraz jako lekarz, który nie może pomóc ukochanej. Jak się zachowa w sytuacji upokorzenia?

To wzruszająca opowieść o miłości i odpowiedzialności. Bohaterowie uwikłani w plątaninę uczuć poszukują odpowiedzi na pytania o sens życia i śmierci, o granice powołania zawodowego i oddania innemu człowiekowi. Są zmuszeni do podjęcia życiowych decyzji i dokonania ostatecznych wyborów, co stwarza niezwykle silne napięcie dramaturgiczne, a całości nadaje wymiar nieomal tragedii greckiej.

W spektaklu wystąpili: Jan Englert, Beata Ścibakówna, Edyta Olszówka, Piotr Adamczyk, Wiesław Komasa i Zofia Zborowska.

tvp1hdprzygoda

„Przygoda”

Premiera: poniedziałek, 1 grudnia, godzina 20:25

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *