„Przygotowani” – rusza nowy podcast portalu polskieradio24.pl

Portal PolskieRadio24.pl uruchomił podcast „Przygotowani”, w którym poruszane będą najważniejsze i aktualne kwestie dotyczące bezpieczeństwa w czasach kryzysowych. Produkcja będzie ukazywała się co tydzień w formie audio podcastu oraz videocastu na kanale YouTube Polskiego Radia.

„Przygotowani” to cykl poświęcony szeroko pojętemu bezpieczeństwu. – Eksperci, z którymi rozmawialiśmy, opowiedzieli nam między innymi, co powinno się znaleźć w plecaku ucieczkowym, pokazali, jak opatrywać rany czy nauczyć się strzelać. Tłumaczyli też, gdzie najlepiej się schronić, gdy wyją syreny przeciwlotnicze. To odcinkowe kompendium wiedzy, które może być przydatne w sytuacjach kryzysowych – mówi autor podcastu, dziennikarz portalu PolskieRadio24.pl Paweł Kurek.

W obliczu trwającej tuż za naszą granicą wojny, wielu Polaków uświadomiło sobie jak ważne jest posiadanie przynajmniej podstawowej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, survivalu, samoobrony czy pierwszej pomocy. Obserwujemy duże zainteresowanie zajęciami na strzelnicach, a ze sklepów militarnych wyprzedają się rozmaite sprzęty i akcesoria. Stąd decyzja aby uruchomić właśnie taki odcinkowy poradnik w formie audio oraz wideo na portalu Polskiego Radia – mówi zastępca dyrektora Informacyjnej Agencji Informacyjnej Krzysztof Kossowski. – W każdym odcinku skupiamy się na innym zagadnieniu z zakresu naszego osobistego bezpieczeństwa w sytuacjach kryzysowych i wraz z ekspertami, krok po kroku, tłumaczymy i pokazujemy jak być przygotowanym na potencjalną kryzysową sytuację – dodaje wiceszef IAR.

Kolejne odcinki podcastu „Przygotowani” będą pojawiały się co tydzień w formie audio na platformie podcasty.polskieradio.pl oraz w aplikacji mobilnej „Polskie Radio”. Równolegle będą publikowane także odcinki w formie videocastu, które trafią na kanał Polskiego Radia na platformie YouTube.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *