„Przystanek Bieszczady” na Discovery Channel

Żaden inny region Polski nie skrywa tylu tajemnic co Bieszczady. Te góry od lat przyciągają wielu mieszkańców naszego kraju. Jedni wyjeżdżają w te góry wyłącznie w celach turystycznych. Inni wyruszają w Bieszczady, by odmienić swoje życie oraz odnaleźć spokój i harmonię. Discovery Channel w serii „Przystanek Bieszczady” zabierze widzów na wyprawę w to magiczne miejsce. Program skupi się nie tylko na urzekającej przyrodzie tego rejonu Polski. Pokaże trudy dnia codziennego mieszkańców Bieszczad i ich fascynujące historie. Jak wygląda wyrąb lasu zimą? W jaki sposób powstrzymuje się przemytników w niedostępnych górach? Na czym polegają szkolenia ratowników GOPR? Premiera programu „Przystanek Bieszczady” w poniedziałek, 25 kwietnia 2016 roku o godzinie 22:00, na Discovery Channel.

Majestatyczne góry, piękne połoniny, gęste lasy – to zazwyczaj pierwsze skojarzenia, które przychodzą do głowy na myśl o Bieszczadach. Ale nie tylko dzika przyroda świadczy o magii tego obszaru. To również niezwykli ludzie, zahartowani do życia w ciężkich warunkach. W programie „Przystanek Bieszczady” widzowie Discovery Channel zobaczą, jak radzą sobie mieszkańcy tego regionu w mroźne, zimowe dni. To wtedy życie w tym miejscu staje się najtrudniejsze.

W nadleśnictwach położonych tuż przy granicy z Ukrainą trwa wyrąb lasu. Praca pod presją, w trudnych warunkach sprawia, że nawet najmniejszy błąd może doprowadzić do tragedii. Drwale nie mogą sobie jednak pozwolić na przerwę. Niskie temperatury nie służą maszynom, jednak każdy dzień zwłoki powoduje straty finansowe. Kiedy pojawia się odwilż, sytuacja nie ulega poprawie. Koła ciągników toną w błocie, sprawiając że transport drewna staje się niemożliwy. W jaki sposób drwale wyjdą z opresji?

W Bieszczadach żyje spora populacja największych drapieżników Polski – niedźwiedzi brunatnych, wilków i rysi. W programie „Przystanek Bieszczady” widzowie Discovery Channel będą świadkami tropienia watahy wilków i trudnego procesu instalacji obroży telemetrycznej jednemu z tych zwierząt. Jakie zastosują techniki, by pochwycić drapieżnika? Dlaczego badacze będą musieli wyruszyć za wilkiem aż na słowackie pogranicze?

Kamery Discovery towarzyszyć będą również członkom rodziny Nieckułów, właścicieli stadniny koni. Są niezwykłym przykładem ludzi, którzy dzięki silnym więzom potrafią stanąć naprzeciw wszystkim przeciwnościom losu. W obliczu nadchodzącej śnieżycy drogi stają się nieprzejezdne, w rurach zamarza woda, a sieć komórkowa przestaje działać. Czy wszystko zakończy się szczęśliwie? W jaki sposób Nieckułowie poradzą sobie w trudnych warunkach?

To tylko kilka z wielu fascynujących historii, jakie pojawią się w sześciu odcinkach programu „Przystanek Bieszczady”.

„Przystanek Bieszczady”

Premiera: poniedziałek, 25 kwietnia, godzina 22:00

Źródło: Discovery Networks CEEMEA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *