„Przystanek Woodstock” na antenie TVP2/HD

W sierpniu sobotnie wieczory na antenie TVP2/HD będą należeć do „Przystanku Woodstock”. Pierwszy koncert zarejestrowany podczas tegorocznego festiwalu widzowie Dwójki obejrzą już w sobotę, 3 sierpnia. Będzie to wyjątkowy projekt muzyczny pod hasłem „Gooral & Mazowsze”.

Tegoroczny „Przystanek Woodstock” to już 19. odsłona muzycznego święta, zainicjowanego przez twórcę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jerzego Owsiaka. Festiwal odbędzie się między 1 a 3 sierpnia w Kostrzyniu nad Odrą.

Na festiwalu tradycyjnie nie zabraknie Dwójki. Wybrane koncerty TVP2/HD będzie prezentować w sierpniu, w sobotnie wieczory. Pierwszy z nich na antenie Dwójki zagości już 3 sierpnia. Będzie to niebanalny projekt muzyczny pod hasłem „Gooral & Mazowsze”. W kolejne sobotnie wieczory Dwójka zaprasza na występ brytyjskiej grupy Enter Shikari, koncert Emira Kusturicy z towarzyszeniem muzyków z The No Smoking Orchestra oraz wydarzenie muzyczne z udziałem zespołu „Happysad”.

GOORAL & MAZOWSZE
Czy można wyobrazić sobie wspólny projekt łączący twórczość Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” z wizją muzyczną Goorala, opartą na muzyce elektronicznej oraz gatunkach takich jak electro-house, dubstep czy drum and bass? Tej niezwykłej fuzji będą mogli doświadczyć uczestnicy tegorocznego „Przystanku Woodstock” oraz widzowie Dwójki.
Kilkudziesięcioosobowy chór w strojach ludowych, tancerze oraz elektroniczna maszyneria muzyczna Goorala zaprezentują największe przeboje zespołu Mazowsze takie jak: „Kukułeczka”, „W zielonym gaiku”, czy „Furman”.
Emisja: sobota 3, sierpnia, godzina 00:10

ENTER SHIKARI
Enter Shikari to brytyjska grupa posthardcore’owa, czerpiąca z wpływów muzyki elektronicznej. Zespół powstał w 2003 roku w St Albans. Debiutancki krążek grupy zatytułowany „Take to the Skies”, ukazał się w 2007 roku i niemalże od razu wspiął się na 4. miejsce oficjalnej brytyjskiej listy najlepszych albumów. W 2012 r. zespół wygrał prestiżowy plebiscyt na najlepszy koncert Festiwalu Reading, deklasując między innymi Foo Fighters. Grupa Enter Shikari uznawana jest w Wielkiej Brytanii za jedną z kapel najlepiej grających na żywo.
Emisja: sobota, 10 sierpnia, godzina 00:05

EMIR KUSTURICA & THE NO SMOKING ORCHESTRA
Emir Kusturica znany jest przede wszystkim jako uznany reżyser, autor „Czasu Cyganów”, „Arizona Dream”, czy „Underground”, zaliczanych do klasyki europejskiego kina. To właśnie z tych filmów pochodzą największe przeboje skomponowane przez Gorana Bregovica.
Podczas koncertu w ramach „Przystanku Woodstock” serbski reżyser wcieli się w rolę gitarzysty i wraz z muzykami The No Smoking Orchestra tchnie w polską publiczność cygańskiego ducha i energię. Usłyszymy takie przeboje jak „Kalashnikov”, „Mesečina” czy „Ederlezi” oraz „Ausência”, znane polskiej publiczności z płyty Kayah & Bregovic.
Emisja: sobota ,24 sierpnia, godzina 1:10

HAPPYSAD
Zespół został założony w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. W lipcu 2004 roku, nakładem S.P. Records, ukazał się debiutancki album grupy zatytułowany „Wszystko jedno”. Singiel z tej płyty utrzymał się na Liście Przebojów Trójki aż 33 tygodnie. W kwietniu 2007 roku magazyn „Teraz Rock” uznał płytę „Wszystko jedno” za jedno spośród 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka.
Na tegorocznym „Przystanku Woodstock” grupa pojawi się, aby odebrać statuetkę Złotego Bączka za najlepszy koncert 2012 roku i zaśpiewać razem z 500 tys. publicznością swój największy przebój – „Zanim pójdę”.
Emisja: sobota, 31 sierpnia, godzina 1:10

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *