Puchar Lavera – tenisowe mecze gwiazd na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze

Rafael Nadal i Roger Federer w jednej drużynie? U ich boku młode gwiazdy jak Stefanos Tsitsipas i Alexander Zverev, a po drugiej stronie siatki m.in. Nick Kyrgios, Denis Shapovalov, John Isner czy Milos Raonic? Takie rzeczy można zobaczyć tylko w Pucharze Lavera, który od piątku do niedzieli pokaże na żywo wyłącznie Eurosport 1 i Eurosport Player.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Eurosport 1

Puchar Lavera to drużynowy turniej z udziałem największych gwiazd tenisa, który w tym roku rozegrany będzie już po raz trzeci. Organizowany jest na cześć legendarnego Australijczyka Roda Lavera, a w tym roku odbędzie się w Genewie. W turnieju wystąpi 12 zawodników, podzielonych na drużyny Europy i Reszty Świata, których kapitanami będą prawdziwe ikony tenisa – Bjoern Borg i John McEnroe. W zawodach zobaczymy m.in. Rogera Federera, Rafaela Nadala, Dominika Thiema, Alexandra Zvereva, Stefanosa Tsitsipasa, Nicka Kyrgiosa, Denisa Shapovalova czy Milosa Raonica. Zmagania najlepszych tenisistów świata na antenie Eurosportu 1 i w Eurosport Playerze skomentują Witold Domański, Marek Furjan, Lech Sidor i Karol Stopa.

W ramach Laver Cup w piątek i sobotę rozegrane zostaną po trzy spotkania singlowe i po jednym meczu debla. W niedzielę kolejność będzie odwrotna – po meczu deblowym nastąpią trzy single. Gra się do dwóch wygranych setów, set trzeci to zawsze tie-break do 10 punktów. Każdy wygrany mecz w piątek daje drużynie jeden punkt, w sobotę dwa, w niedzielę trzy. Jeśli po 12 meczach będzie remis, to rozegrany zostanie decydujący krótki mecz deblowy, sprowadzony do długiego tie-breaka (wygraną daje 13 punktów).

Więcej informacji o tenisie, w tym wiele materiałów wideo, wywiady, artykuły i analizy na stronie eurosport.pl oraz w mediach społecznościowych kanału.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *