„DNA polskich zbrodni” – druga polska produkcja CBS Reality

„DNA polskich zbrodni” to druga – po serii „Zawód: profiler” – polska produkcja kanału CBS Reality. Jej gospodarzami będą Joanna Opiat-Bojarska, jedna z najpopularniejszych autorek powieści kryminalnych, oraz youtuber Marcin Myszka, twórca kanału Niediegetyczne i podcastu Kryminatorium. Prowadzący opowiedzą o dziesięciu najgłośniejszych zbrodniach popełnionych w Polsce w ostatnich latach i wraz z zaproszonymi ekspertami przybliżą widzom tajniki pracy śledczych i biegłych. Premiera serii 18 listopada o 22:00 na kanale CBS Reality.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału CBS Reality

Dokumentalna seria kryminalna „DNA polskich zbrodni” składa się z 10 odcinków. Każdy z nich dotyczy jednej sprawy kryminalnej, która wydarzyła się w Polsce w ciągu ostatnich lat. Joanna Opiat-Bojarska i Marcin Myszka przedstawią widzom wydarzenia krok po kroku, skupiając się na wszystkich istotnych szczegółach, a także przyjrzą się metodom pracy policji i techników kryminalnych, które doprowadziły do rozwiązania sprawy.

Joanna Opiat-Bojarska, autorka poczytnych kryminałów, nie boi się poruszać w nich trudnych, niewygodnych, ważnych społecznie tematów. Często konsultuje się ze specjalistami, aby zadbać o autentyzm opisywanych zdarzeń. Na swym koncie ma powieści obyczajowe, ale to kryminały przyniosły jej największą sławę. Jej najbardziej znana seria „Kryształowi”, której trzeci tom właśnie się ukazuje, to brutalna opowieść ukazująca brudną prawdę o polskiej policji. W serii CBS Reality „DNA polskich zbrodni” Joanna Opiat-Bojarska, dzięki rozmowom z ekspertami pracującymi przy omawianych sprawach, przeprowadzi widzów przez zawiłe meandry śledztw.

Marcin Myszka, jeden najpopularniejszych polskich twórców internetowych zajmujących się tematyką kryminalną, dogłębnie analizuje prawdziwe zbrodnie, a wyniki swojej pracy przedstawia na kanale Niediegetyczne, który śledzą setki tysięcy zafascynowanych odbiorców. Najnowszy projekt – podcast Kryminatorium – krótko po swoim starcie znalazł się na szczycie zestawień najpopularniejszych polskich podcastów. W produkcji CBS Reality Myszka pełni rolę swoistego przewodnika po mrocznym, ale i bardzo interesującym świecie kulis zbrodni, wprowadzając widzów w tajniki omawianych śledztw.

W każdym odcinku nowej serii kryminalnej „DNA polskich zbrodni” pojawią się też goście specjalni – eksperci, którzy opowiedzą o swojej pracy nad konkretną sprawą omawianą w programie. Przedstawią najnowocześniejsze techniki kryminalistyczne, badania i procedury, które okazały się kluczowe w poszukiwaniu winnego.

Po premierze pierwszej polskiej produkcji CBS Reality, czyli serii dokumentalnej „Zawód: profiler, ukazującej kulisy pracy profilera kryminalnego, pora na przedstawienie widzom głośnych przypadków zbrodni z perspektywy innych ekspertów – mówi Jolanta Kasparek, Dyrektorka Programowa CBS Europa i CBS Action Polska, producent wykonawczy serii. – Jesteśmy przekonani, że program z udziałem specjalistów z różnych dziedzin kryminalistyki, z prowadzącymi równie mocno osadzonymi w tematyce kryminalnej, przyciągnie rzesze stałych, jak i nowych widzów zainteresowanych tematyką zbrodni.

„DNA polskich zbrodni” to wyjątkowa szansa spojrzenia na śledztwo z perspektywy osób, które były w nie zaangażowane – mówi Marcin Myszka. – Zbrodnie, o których mówimy, mogą być widzom już znane, bo wiele z nich trafiło na czołówki gazet, jednak jestem przekonany, że z opowieści naszych ekspertów każdy dowie się czegoś nowego.

Zbrodnie przedstawione przez nas w serii „DNA polskich zbrodni” budzą ogromne emocje. Niektórymi z nich żyła cała Polska. Jednak w tym programie staramy się przyjrzeć im w sposób jak najbardziej analityczny. Chcemy poznać wszystkie szczegóły śledztwa, zrozumieć, jaki był motyw, co doprowadziło sprawcę do tak strasznych czynów – powiedziała Joanna Opiat-Bojarska.

W programie przedstawione zostaną między innymi sprawy: komendanta policji, który okazał się sprawcą zbrodni; pary nastolatków z Rakowisk, z zimną krwią mordującej rodziców chłopaka; 15-letniej dziewczyny z Krapkowic, zaginionej zaledwie kilkaset metrów od swojego domu czy małego Szymona z Będzina – chłopca, którego tożsamości policja nie mogła ustalić przez dwa lata.

Za produkcję serii odpowiada firma Timecode Film Production.

Źródło: CBS Reality

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *