Puchar Świata w skokach i biegach narciarskich w TVP

Choć do rozpoczęcia kalendarzowej zimy pozostał ponad miesiąc, sporty rozgrywane o tej porze roku zagoszczą już na antenach Telewizji Polskiej. W ten weekend rozpoczną skoczkowie narciarscy z podwójnym mistrzem olimpijskim Kamilem Stochem, tydzień później do boju ruszy multimedalistka olimpijska i mistrzostw świata Justyna Kowalczyk.

Telewizja Polska w ogólnodostępnych antenach pokaże nie tylko konkursy w skokach narciarskich (TVP1 HD), lecz także kwalifikacje (TVP1 HD lub TVP INFO), co stało się już normą po igrzyskach olimpijskich w Soczi. Dodatkowo 23 grudnia w TVP1 HD będzie można zobaczyć konkurs świąteczny, który będzie także mistrzostwami Polski. Zostanie rozegrany dzień przed wigilią Świąt Bożego Narodzenia, bo już 27 grudnia kwalifikacjami w Oberstdorfie rozpoczyna się Turniej Czterech Skoczni.

W sobotę 22 listopada TVP1 HD pokaże krótkie programy wprowadzające w sezon, w których znajdą się materiały dotyczące między innymi: rocznicy pierwszego startu Adama Małysza w Pucharze Świata, dwukrotnego mistrza olimpijskiego Kamila Stocha oraz trenera Łukasza Kruczka. Do transmisji z PŚ w skokach – w sobotę pierwsze zawody rozpoczną się studiem o godzinie 15:36, dzień później o godzinie 11:15 – zostaną dodane dwa elementy: „Wokół skoczni” – ważne informacje, co ciekawego wydarzyło się w poprzednim tygodniu oraz „Zimowy sprint” – co ważnego, ciekawego wydarzyło się na innych zimowych arenach: biegi narciarskie, łyżwiarstwo szybkie, biathlon czy narciarstwo alpejskie.

Komentatorami zawodów w skokach narciarskich będą: Włodzimierz Szaranowicz, Marek Rudziński, Sebastian Szczęsny i Stanisław Snopek. Studio poprowadzą: Maciej Kurzajewski i Maciej Jabłoński. Reporterem podczas pierwszych zawodów w Klingenthal będzie Bartosz Heller, a zawody skomentują z Niemiec: Marek Rudziński i Sebastian Szczęsny.

Zawody w biegach narciarskich (TVP2 HD) będą komentować a także prowadzić do nich studio: Przemysław Babiarz i Marek Jóźwik. Stałym ekspertem będzie Bernadetta Piotrowska. Reporterem podczas pierwszych zawodów w Kuusamo będzie Aleksander Dzięciołowski.

W 2014 roku wszystkie zawody Pucharu Świata w skokach i biegach narciarskich będą transmitowane przez TVP – odpowiednio w TVP1 HD i TVP2 HD. O ofercie w 2015 roku Telewizja Polska powiadomi w późniejszym terminie ze względu na prowadzone rozmowy z kontrahentami.

Telewizja Polska pokaże także w 2015 roku mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym (biegi i skoki narciarskie, kombinacja norweska) oraz alpejskim. Na antenach Telewizji Polskiej zagoszczą także mistrzostwa świata w hokeju na lodzie – zarówno elity, jak i Dywizji 1A, które z udziałem reprezentacji Polski zostaną rozegrane w naszym kraju.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *