Sylwester z Dwójką 2014 we Wrocławiu

Telewizyjna Dwójka oraz Miasto Wrocław już przygotowują się do sylwestrowej zabawy. Widzów TVP2 HD i publiczność, tradycyjnie zgromadzoną na wrocławskim rynku, czeka w tym roku show, którego jedną ze specjalnych atrakcji będzie finał filmowego konkursu na życzenia noworoczne.

Historia koncertów sylwestrowych Dwójki i Wrocławia sięga 2005 roku. I w tym roku tradycja ta jest kontynuowana. Organizatorzy chcą z tej okazji zaproponować wyjątkową zabawę, jaką będzie konkurs na jedyne w swoim rodzaju życzenia noworoczne. Sprawa jest prosta: wystarczy zarejestrować materiał filmowy z życzeniami do rodziny, swoich najbliższych, kolegów, przyjaciół, a nawet sąsiadów lub mieszkańców dowolnej miejscowości, czy kraju, zawierające w sobie słowo „Wrocław” w dowolnej formie gramatycznej. Nagranie nie dłuższe niż 20 sekund należy przesłać za pomocą formularza znajdującego się pod adresem: www.wroclaw.pl do 22 grudnia, do godziny 24:00.

Najlepsze, zdaniem Komisji Konkursowej Telewizji Polskiej, życzenia zostaną wyemitowane przez TVP2 HD podczas transmisji koncertu sylwestrowego na rynku we Wrocławiu i jednocześnie wyświetlone na znajdujących się tam telebimach. Ponadto nagrania te zostaną opublikowane na wspomnianej stronie www.wroclaw.pl.

Wszystkie materiały muszą być nagrane w jednym z wybranych formatów: MOV, MPG4, AVI, WMV, MPEGPS, FLV, 3GPP, WebM i wykonane przy użyciu dowolnego urządzenia zapisującego wizję i dźwięk. Szczegóły dotyczące regulaminu dostępne są na stronie www.wroclaw.pl.

Od początku istnienia imprezy na scenie występowała plejada polskich i zagranicznych gwiazd. Podczas ubiegłorocznej imprezy wrocławski rynek bawił się między innymi przy utworach takich wykonawców jak: Kombi, Kapitan Nemo, Kora, Edyta Górniak, Marysia Sadowska, Marek Piekarczyk, Justyna Steczkowska, Kamil Bednarek, Rafał Brzozowski, Wojciech Gąsowski, Izabela Trojanowska, Zbigniew Wodecki, a także były gitarzysta i wokalista legendarnej brytyjskiej grupy Ultravox – Midge Ure. Nie inaczej będzie i w tym roku.

W tym roku na wrocławskim rynku wśród gospodarzy sylwestrowego wieczoru zobaczymy między innymi niezawodnego Tomasza Kammela oraz znakomitą wokalistkę, przez wiele lat związaną ze zespołem Brathanki, dziś z powodzeniem kontynuującą karierę solową – Halinę Mlynkovą. Piosenkarka podczas ostatniego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wygrała konkurs SuperPremiery, wykonując, jak sama podkreśla, bardzo osobisty utwór „Ostatni raz”. Była również jednym z jurorów muzycznego show TVP2 HD „SUPERstarcie”. Oczywiście podczas tegorocznego „Sylwestra z Dwójką” Halina Mlynkowa zaprezentuje również swój talent wokalny.

Więcej o czekającym na widzów TVP2 HD oraz mieszkańców Wrocławia koncercie publiczny nadawca powie na początku grudnia, na specjalnej konferencji prasowej. Wtedy przedstawione zostaną gwiazdy, które pojawią się 31 grudnia na wrocławskim rynku, a także kolejni prowadzący.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *