Puchar Świata w biathlonie w Kontiolahti od czwartku na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze

Zbliżają się najważniejsze rozstrzygnięcia w biathlonowym Pucharze Świata! Od czwartku do niedzieli najlepsze biathlonistki i najlepsi biathloniści świata będą rywalizować w Kontiolahti. Eurosport 1 pokaże na żywo cztery konkurencje, w tym najciekawiej zapowiadające się dla polskich kibiców sprint i bieg pościgowy kobiet, a w Eurosport Playerze dostępne będą relacje na żywo z każdej konkurencji.

Sprawdź godziny transmisji PŚ w biathlonie w PROGRAMIE TV

Po bardzo dobrych startach w ostatnich tygodniach Monika Hojnisz-Staręga zajmuje 14. miejsce w klasyfikacji generalnej Puchar Świata i ma realne szanse na awans do pierwszej dziesiątki. W Kontiolahti liderka polskiej kadry będzie rywalizować o punkty w sprincie i biegu pościgowym. Trener Michael Greis zabrał do Kontiolahti także Kamilę Żuk i Kingę Zbylut. W Finlandii wystąpi również trzech Polaków: Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec i Łukasz Szczurek.

Kontiolahti to przedostatni przystanek w tegorocznym Pucharze Świata w biathlonie, co oznacza, że jesteśmy coraz bliżej rozstrzygnięcia walki o Kryształową Kulę. Wśród mężczyzn na pierwszym miejscu w dalszym ciągu jest Martin Fourcade, ale siedmiokrotny triumfator klasyfikacji generalnej ma zaledwie 43 punkty przewagi na Johannesem Thingnesem Boe. Trzecie miejsce ze stratą 10 punktów do Norwega zajmuje kolejny Francuz – Quentin Fillon Maillet. Czwarty w klasyfikacji Tarjei Boe traci blisko 100 punktów do miejsca na podium, więc walka o Kryształową Kulę powinna się rozegrać między dwoma Francuzami i broniącym tytułu Johannesem Boe. Wśród kobiet liderką jest ubiegłoroczna zdobywczyni Kryształowej Kuli Dorothea Wierer. Za plecami Włoszki są Norweżka Tiril Eckhoff (69 punktów straty) i Szwedka Hanna Oeberg (71 punktów straty). Szanse na miejsce na podium ma jeszcze Niemka Denise Herrmann.

Sprawdź ofertę kanału Eurosport 1 w PROGRAMIE TV

Zawody na antenie Eurosportu 1 skomentuje znakomity duet Eurosportu: Tomasz Jaroński i Tomasz Sikora. Więcej informacji o Pucharze Świata w biathlonie na stronie eurosport.pl oraz w mediach społecznościowych stacji.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *