XVIII Konkurs Chopinowski w Telewizji Polskiej

Od 2 do 23 października 2020 r. Telewizja Polska będzie transmitować Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. F. Chopina. Jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń muzycznych na świecie. Co pięć lat konkurs otwiera laureatom drzwi do największych sal koncertowych.

Sprawdź ofertę kanału TVP Kultura w PROGRAMIE TV

TVP Kultura, która od października 2019 r. nadaje w jakości HD, będzie producentem sygnału tegorocznego Konkursu Chopinowskiego. Relacje z Konkursu Chopinowskiego będą obecne na antenach głównych i w kanałach tematycznych nadawcy publicznego. TVP VOD zamierza komunikować wydarzenie w dedykowanym serwisie chopin.tvp.pl, w którym znajdą się transmisje, informacje o uczestnikach i jurorach. Telewizja Polska planuje współpracować z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina i japońską telewizją NKH przy produkcji filmów dokumentujących konkurs.

Dzięki TVP cała Polska będzie mogła śledzić zmagania uczestników Konkursu Chopinowskiego. Konkurs jest pięknym przykładem kulturalnej misji, która angażuje masową widownię i pokazuje, że polskie dusze cały czas oddychają w rytm Polonezów i Mazurków naszego kompozytora – powiedział Mateusz Matyszkowicz, członek Zarządu TVP.

Telewizja Polska planuje zorganizować „Strefy melomana” w przestrzeniach publicznych, gdzie miłośnicy muzyki Chopina obejrzą koncerty. Nadawca publiczny ma ogromne doświadczenie w organizacji tego typu przedsięwzięć.

Telewizja Polska już rozpoczęła antenowe przygotowania do muzycznego święta. Z okazji 210. rocznicy urodzin kompozytora TVP Kultura przypomniała spektakl Teatru Telewizji „Fryderyk” w reż. Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej oraz filmy dokumentalne i fabularne: „Błękitna nuta” Andrzeja Żuławskiego, „Pragnienie miłości” Jerzego Antczaka, „Ocaleni przez Chopina” w reż. James’a Kenta oraz archiwalne wykonania konkursowe XVII Konkursu Chopinowskiego.

W kwietniu antena zaprasza na spektakl Teatru Telewizji „Lato w Nohant” w reż. Agnieszki Glińskiej na podstawie dramatu Iwaszkiewicza, a w maju na „Kochanków z klasztoru Valdemosa” w reż. Andrzeja Konicy.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *