Puchar Świata w narciarstwie alpejskim od soboty na żywo tylko w Eurosporcie i Eurosport Playerze

Jak co roku najlepsze alpejki i alpejczycy świata rozpoczną sportową zimę rywalizacją na lodowcu Rettenbach w Soelden, gdzie rozegrany zostanie slalom gigant kobiet i mężczyzn. Sezon zimowy na antenie Eurosportu potrwa do 22 marca 2020 roku, a w tym czasie widzowie obejrzą ponad 1000 godzin transmisji z konkursów i kwalifikacji skoków narciarskich, biathlonu, narciarstwa alpejskiego i dowolnego, biegów narciarskich, kombinacji norweskiej i snowboardu! Wszystko to z najlepszym komentarzem i analizami znakomitych ekspertów w Eurosporcie i Eurosport Playerze.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanałów Eurosport 1 i Eurosport 2

Alpejki i alpejczycy tradycyjnie rozpoczynają sportową zimę na antenach Eurosportu. W listopadzie dołączą do nich skoczkowie narciarscy, kombinatorzy norwescy, biegaczki i biegacze, biathlonistki i biathloniści, a także specjalistki i specjaliści od freestyle’u i snowboardu. Na największą dawkę emocji trzeba więc jeszcze trochę poczekać, ale już w nadchodzący weekend czeka nas wspaniałe ściganie na lodowcu Rettenbach w Soelden.

Już w sobotę o 9:50 w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze rozpocznie się transmisja pierwszego przejazdu giganta kobiet. Drugi zaplanowano na 12:50. Dokładnie o tych samych godzinach w niedzielę na stoku pojawią się mężczyźni. Wśród kobiet łatwo wskazać faworytkę nie tylko sobotnich zawodów, ale także całego sezonu. Mikaela Shiffrin wydaje się być poza zasięgiem konkurentek i każde inne rozstrzygnięcie niż czwarta Kryształowa Kula z rzędu dla fenomenalnej Amerykanki będzie zaskoczeniem. Wśród mężczyzn z kolei, po raz pierwszy od lat nie sposób wskazać murowanego faworyta. Marcel Hirscher, który osiem razy z rzędu zdobył Kryształową Kulę, zakończył karierę i trudno się spodziewać, aby ktoś inny mógł w podobny sposób jak genialny Austriak zdominować rywalizację. W gronie głównych kandydatów znajdują się Francuz Alexis Pinturault i Norweg Henrik Kristoffersen.

W ubiegłym roku w Soelden odbyły się tylko zawody kobiet, w których najlepsza była Tessa Worley. Francuzka wyprzedziła Włoszkę Federicę Brignone oraz Mikaelę Shiffrin. Rywalizacja mężczyzn została odwołana z powodu gwałtownych opadów śniegu. Panowie nie wystartowali w Soelden także w sezonie 2017/18. Po raz ostatni gigant mężczyzn na lodowcu Rettenbach odbył się w 2016 roku, a zwycięzcą został wówczas Pinturault.

Więcej informacji o narciarstwie alpejskim, w tym najlepsze przejazdy i inne materiały wideo, artykułu, analizy i wywiady na stronie eurosport.pl, w aplikacji Eurosportu oraz w mediach społecznościowych kanału.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *