Puchar Świata w skokach narciarskich z Zakopanego tylko w TVP

Od piątku, 13 stycznia do niedzieli, 15 stycznia Telewizja Polska będzie transmitować w Jedynce i TVP Sport zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem.

Sprawdź godziny transmisji PŚ w skokach narciarskich w PROGRAMIE TV

Dawid Kubacki w roli lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, najlepsi skoczkowie sezonu 2022-2023, jedna z piękniejszych na świecie skoczni, wspaniali kibice konkursu w zimowej stolicy Polski to wszystko czeka na widzów TVP podczas transmisji tej sportowej imprezy.

Zakopane to zimowa stolica Polski, stolica polskich skoków narciarskich. Wielka Krokiew to symbol, to kolebka polskiego narciarstwa – tutaj trenowali i startowali najwięksi polscy zawodnicy: Małysz, Marusarz, Fortuna, Fijas, Stoch, a teraz Kubacki. Zakopane to dodatkowo spektakl, który współtworzą kibice, których będziemy mieli komplet pod Wielką Krokwią. Jesteśmy trochę spragnieni tej atmosfery sprzed kilku lat, pandemia COVID-19 wykluczała obecność kibiców podczas zawodów. Czekamy na wielkie zawody, czekamy na pierwsze zwycięstwo Kubackiego w Zakopanem i być może zwycięstwo Polaków w konkursie drużynowym – mówi Przemysław Babiarz.

Polscy kibice przede wszystkim liczą na dobry występ obecnego lidera cyklu Pucharu Świata Dawida Kubackiego, który jest w znakomitej formie i konsekwentnie buduje swoją przewagę nad drugim w klasyfikacji generalnej Słoweńcem Anže Laniškiem. Oprócz lidera polskiej kadry skoczków trener Thomas Thurnbichler do zmagań na Wielkiej Krokwi zgłosił również: Piotr Żyłę, Kamila Stocha, Pawła Wąska, Jana Habdasa i Aleksandra Zniszczoła.

Sprawdź ofertę kanału TVP Sport w PROGRAMIE TV

Forma Kubackiego jest stabilna i bardzo wysoka, jest zasłużonym liderem Pucharu Świata. Dawid skacze na Wielkiej Krokwi od dziecka, zna bardzo dobrze ten obiekt, jest z jednym faworytów do zwycięstwa w konkursie indywidualnym. Forma pozostałych reprezentantów jest również coraz wyższa, w konkursie drużynowym będziemy liczyli się w walce o czołowe lokaty – uważa Stanisław Snopek, który razem z Przemysławem Babiarzem będzie komentował PŚ w Zakopanem. Studio poprowadzi Maciej Kurzajewski, a jego gośćmi będą: Adam Małysz, Jan Winkiel i Wiktor Pękala. Wywiady i sprawozdania w trakcie zawodów przeprowadzą: Michał Chmielewski, Mateusz Leleń, Patryk Pancewicz.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *