Puchar Świata w Zakopanem i Wiśle przez sześć lat w TVP

Na sześć lat Telewizja Polska nabyła od Polskiego Związku Narciarskiego prawa medialne do konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich rozgrywanych w naszym kraju. Już za tydzień odbędą się zawody w Wiśle, dzień później – w Zakopanem. Transmisje w TVP1 HD.

Wymiany podpisanej umowy dotyczącej praw do transmisji Pucharu Świata w Zakopanem i Wiśle w trakcie czwartkowej (8 stycznia) konferencji prasowej w siedzibie TVP dokonali Apoloniusz Tajner, prezes PZN i Bogusław Piwowar, członek Zarządu TVP.

Zakopane i Wisła to szczególne miejsca dla polskich skoczków – powiedział Bogusław Piwowar. – Atmosfera jest tam niepowtarzalna. Mimo nieco słabszej ostatnio postawy naszych reprezentantów oglądalność transmisji Pucharu Świata jest nadal ogromna. Ze względu na młody wiek polskich skoczków, należy oczekiwać ich sukcesów jeszcze przez wiele lat.

Cieszę się, że skoki są tak popularne – podkreślił Apoloniusz Tajner. – Biorąc pod uwagę ten fakt zdecydowaliśmy się na podpisanie umowy właśnie z TVP, żeby Polacy mieli jak największy dostęp do transmisji. Nie bez znaczenia był także duży profesjonalizm komentatorów telewizji publicznej.

Zakopane wykreowało widowisko sportowe, jakiego nie mieliśmy wcześniej – dodał Włodzimierz Szaranowicz, dyrektor TVP Sport. Bez Zakopanego prawa do pokazywania skoków narciarskich byłyby znacznie mniej warte.

Transmisje ze skoków narciarskich są od kilkunastu lat jedną z najważniejszych pozycji ramówki zimowej Telewizji Polskiej i są kojarzone głównie z TVP. Odkąd rozpoczęła się era Adama Małysza, konkursy w Zakopanem stały się jednymi z najbardziej istotnych zawodów sportowych w Polsce, zyskując nawet tytuł Imprezy Roku w Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” i Telewizji Polskiej.

Umowa pomiędzy PZN a TVP została zawarta na sześć lat, bo Telewizja Polska chce zapewnić dostęp do relacji z zawodów w Wiśle i Zakopanem wszystkim widzom na ogólnodostępnej Jedynce.

Plan transmisji:

Czwartek (15 stycznia)
Wisła – konkurs, godzina 17:20, TVP1 HD

Sobota (17 stycznia)
Zakopane – konkurs drużynowy, godzina 16:50, TVP1 HD

Niedziela (18 stycznia)
Zakopane – konkurs indywidualny, godzina 13:35, TVP1 HD

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *