„Pytanie na śniadanie” w nowej odsłonie

Nowa odsłona „Pytania na śniadanie” to przede wszystkim nowi gospodarze, nowe cykle, a także nowa godzina emisji –  TVP2 zaprasza widzów już o godzinie 8:00.

„Pytanie na śniadanie” wita widzów Dwójki codzienie, oprócz niedzieli, już od godziny 8:00. Od jesieni spotykać się będą z Państwem nowi gospodarze programu – trzy stałe pary prowadzących: Anna Popek i Michał Olszański, Marzena Rogalska i Łukasz Nowicki oraz debiutująca w gronie prowadzących „Pytanie na śniadanie” Urszula Chincz w towarzystwie Tomasza Kammela. Stałe będą także dni spotkań prowadzących z widzami.

Jesienne „Pytanie na śniadanie” to nowe cykle. W „Kobiecym punkcie widzenia” na kobiece rozmowy zaproszą Ewa Wanat i Hanna Lis. Tomasz Tylicki podzieli się „Cierpieniami młodego taty”. Natomiast Daniel Wieleba doradzi jak komfortowo mieszkać. To tylko niektóre z nowych jesiennych propozycji „Pytania”. Gośćmi porannego studia będą cenieni eksperci, ciekawe osobowości, ludzie powszechnie znani i lubiani.

„Pytanie na śniadanie”, jako pierwszy codzienny program w TVP, wprowadzi już od września ofertę platformy hybrydowej – rodzaj nowoczesnej komunikacji z widzem. Recepta na dobrze rozpoczęty dzień to oczywiście „Pytanie na śniadanie”.

UPORZĄDKOWANE PASMA

Pasmo 8:00-9:00 AKTUALNOŚCI, PUBLICYSTYKA
Pasmo 9:00-10:00 LIFESTYLE i PORADNICTWO
Pasmo 10:00-11:00 DRZWI DO DWÓJKI, KULTURA, SZTUKA, ROZRYWKA

WYBRANE CYKLE

KOBIECY PUNKT WIDZENIA
Hanna Lis i Ewa Wanat, dwie znane i doświadczone dziennikarki, a przede wszystkim kobiety sukcesu, od września w programie „Pytanie na śniadanie” poprowadzą na zmianę nowy publicystyczny cykl – „Kobiecy punkt widzenia”.

W porannych programach newsowych i publicystycznych dominują mężczyźni. „Pytanie na śniadanie” tymczasem stawia na kobiety. Hanna Lis i Ewa Wanat mają ugruntowaną pozycję. Branżę medialną znają od podszewki. Doświadczenie i wiedzę zdobywały pracując w kolejnych redakcjach, zarówno radiowych, jak i telewizyjnych. Dziś ich nazwiska są już marką samą w sobie. Była redaktor naczelna „Radia Tok Fm”, Ewa Wanat i prowadząca „Panoramę”, Hanna Lis, rozmawiać będą z zaproszonymi do studia liderkami opinii, kobietami polityki, biznesu, sztuki, mediów, działaczkami społecznymi, ekspertkami. Tematy? Polityka, życie publiczne, sztuka oraz komentarz do aktualnych wydarzeń z kraju i ze świata.

Istnieje duże zapotrzebowanie na kobiecy komentarz. Słyszałam to od słuchaczek „Radia TOK FM”, czytałam w przesyłanych do nas listach i na forach internetowych. Wyczuwalny jest żal, że tak mało kobiet bierze udział w publicznej debacie – mówi Ewa Wanat. Ten nasz kobiecy punkt widzenia czasami różni się od męskiego i chociażby z tego powodu warto poświęcić mu uwagę. Oczywiście nie wykluczam, że zdarzy się taka sytuacja, w której zaproszę też do programu mężczyznę. Nie chodzi o to, by dyskryminować mężczyzn czy też tworzyć kobiece getto, lecz o to, by dać więcej miejsca niedoreprezentowanej płci.

Codziennie między godziną ósmą a dziewiątą, w „Kobiecym punkcie widzenia” pojawiać się będą kobiety działające w polityce, działaczki społeczne, ekspertki, a także dziennikarki i artystki. Merytoryczne rozmowy i niebanalne spojrzenie na nurtujące tematy już od września w jednym z najpopularniejszych programów Telewizji Polskiej, a zarazem jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek TVP2 – „Pytaniu na śniadanie”.

Poprzez ten cykl chcemy zmienić sytuację, w której tylko mężczyźni są ekspertami w objaśnianiu otaczającej nas rzeczywistości. Mam do tego projektu autorskie podejście. To mają być poważne, merytoryczne rozmowy. Nie interesują mnie plotki czy sensacje, którymi karmią się tabloidy. Zależy mi na wymianie poglądów – podkreśla Ewa Wanat i dodaje: – Wiele spraw i tematów rozgrywających się na naszych oczach wydaje się oczywistych. Tymczasem chciałabym, aby moimi gośćmi były osoby, które pochylą się nad danym wątkiem i dogłębnie go przemyślą. Nie interesują mnie ludzie rzucający złotymi myślami i powielający schematy.

BLONDYNKA W OGRODNICZKACH
Cykl poradniczy o tematyce ekologiczno-ogrodniczej. Prowadzącą jest Iza Miko znana z ekologicznego trybu życia i zamiłowania do zieleni. Cykl dedykowany wszystkim miłośnikom natury, zarówno tym którzy mają wielkie ogrody, jak i tym którzy dbają o zieleń swoich domowych ogródków, tarasów czy parapetów.

BELLA BETA
Cykl poświęcony poradnictwu i urodzie. Prowadząca Alżbeta Lenska podpowie, jak dobierać kosmetyki i rozumieć etykiety.

DOMOWE SPA
Prowadząca Małgorzata Kosik wspólnie z zaproszonymi do programu paniami testuje zabiegi oferowane przez centra SPA i gabinety kosmetyczne. Radzi także, jak pielęgnować swoje ciało w warunkach domowych. Przekonuje, że codzienna dbałość o siebie jest istotnym elementem życia.

WNĘTRZA DANIELA
Program dla osób, które chcą komfortowo mieszkać. Prowadzący Daniel Wieleba raz w tygodniu będzie spotykać się z fachowcami od wystroju wnętrz, sprawdzając, jak urządzić mieszkanie, by było i ładne i wygodne.

CIERPIENIA MŁODEGO TATY
Program o tym, czego spodziewać się może świeżo upieczony ojciec, jak wyobraża sobie rolę rodzica, czego się obawia, a czego nie może się doczekać. Prowadzący Tomasz Tylicki (prywatnie również oczekujący przyjścia na świat pierwszego dziecka) będzie zdobywał doświadczenie na naszych oczach. W świat ojcostwa wprowadzać go będą inni świeżo upieczeni ojcowie, a także eksperci.

STYLIZACJE FRYZUR
Cykl Macieja Wróblewskiego, który będzie zmieniać wizerunek pań. Nie zabraknie także profesjonalnego poradnictwa: jak dbać o włosy, jak je układać, jak się czesać. Wszystko po to, by wyglądać doskonale.

CZUBASZEK NA ŚNIADANIE
Panie Maria Czubaszek i Alicja Resich-Modlińska komentują absurdy rzeczywistości – także te wirtualne. Raz w tygodniu w dowcipnych rozmowach odnoszą się do bieżących wydarzeń społecznych, kulturalnych i rozrywkowych.

ROZMOWA Z ALICJĄ
Wywiady z osobistościami świata kultury, nauki, sportu i rozrywki. Pretekstem do rozmów zawsze są bieżące wydarzenia z życia bohaterów. Raz w tygodniu Alicji Resich-Modlińskiej udaje się namówić do intymnych zwierzeń ludzi, którzy mają swój odrębny punkt widzenia.

CZERWONY DYWAN
Paulina Drażba i Mateusz Szymkowiak są wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Wydarzenie, impreza, koncert, festiwal, premiera, bankiet – można mieć pewność, że duet naszych reporterów będzie tam z kamerami „Pytania na śniadanie”. Showbiznes nie ma dla Pauliny i Mateusza tajemnic. Showbiznes to ich żywioł.

DRZWI DO DWÓJKI
Ulubione programy widzów Dwójki oficjalnie i od kulis, gwiazdy TVP 2/HD prywatnie i zawodowo, relacje z planów zdjęciowych, współorganizowanych przez Dwójkę koncertów i festiwali, a także telewizyjnych wydarzeń. A dodatkowo… rozmowy z twórcami i aktorami, zapowiedzi najciekawszych programów i najświeższe doniesienia ze świata kultury, sztuki oraz rozrywki.

„PYTANIE NA ŚNIADANIE” z PLATFORMĄ HYBRYDOWĄ

…innymi słowy, telewizja nowej generacji! Nowoczesna, prekursorska propozycja dla posiadaczy telewizorów typu „smart tv”. Dodatkowe treści, będące suplementem wszystkiego tego, co dzieje się w studio „Pytania na śniadanie”. Przepisy kulinarne, prognozy pogody, poradniki modowe i zdrowotne, informatory i przydatne wskazówki. Bez konieczności odchodzenia od telewizora, bezpośrednio na ekranie – wystarczy wybrać czerwony przycisk na pilocie.

Rozwiązanie HbbTV Telewizja Polska wprowadziła pilotażowo przy okazji Euro 2012 oraz Igrzysk Olimpijskich. Od połowy września dla widzów „Pytania na śniadanie” usługa będzie dostępna codziennie.

Partnerem technologicznym TVP przy projekcie telewizji hybrydowej jest firma Sony. Wszystkie modele z funkcją internetową Sony 2012, a od listopada również modele 2011 pozwolą na skorzystanie z funkcji HbbTV.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *