28 września br. Telewizja Polska udostępniła usługę HbbTV adresowaną specjalnie do widzów codziennego porannego programu Dwójki „Pytanie na śniadanie”. Dzięki niej można m.in. sprawdzić aktualną pogodę albo zapoznać się z przepisami kulinarnymi na przygotowywane w trakcie programu potrawy.

W aktualnej odsłonie serwisu PnŚ odbiorcy mają możliwość korzystania z menu podzielonego na sekcje: „Pytanie na dziś!”, „Sprawdź aktualną pogodę”, „Poradnik”, „Gotuj z nami” oraz „Dziś w programie!”. Prosta nawigacja, za pomocą strzałek w pilocie telewizora, pozwala na wybranie jednego z tematów menu i otwarcie pola z interesującym tekstem. W zakładce „Gotuj z nami” kulinarnymi znajdują się przepisy oraz informacje o kucharzach występujących w programie telewizji śniadaniowej Dwójki. W dziale „Zobacz aktualną pogodę” widzowie sprawdzą obecną temperaturę i rodzaj zachmurzenia w wybranym mieście.

Marian Zalewski, członek Zarządu TVP, który był gościem piątkowego programu, mówił o zaletach telewizji hybrydowej i pozycji lidera Telewizji Polskiej w tworzeniu takiego interaktywnego portalu w Polsce. Aplikacja PnŚ jest pierwszym serwisem na nowej platformie hybrydowej TVP spośród przygotowywanych do uruchomienia jeszcze w tym roku. Jest ona dostępna na kanałach TVP 2/HD. Wraz z nowymi aplikacjami Ośrodek – TVP Technologie planuje sukcesywne dodawanie nowych usług jak np. uruchomienie VOD, integrację z portalem społecznościowym Facebook i wiele innych.

Źródło: Telewizja Polska