„Pytanie na śniadanie” z usługą HbbTV

28 września br. Telewizja Polska udostępniła usługę HbbTV adresowaną specjalnie do widzów codziennego porannego programu Dwójki „Pytanie na śniadanie”. Dzięki niej można m.in. sprawdzić aktualną pogodę albo zapoznać się z przepisami kulinarnymi na przygotowywane w trakcie programu potrawy.

W aktualnej odsłonie serwisu PnŚ odbiorcy mają możliwość korzystania z menu podzielonego na sekcje: „Pytanie na dziś!”, „Sprawdź aktualną pogodę”, „Poradnik”, „Gotuj z nami” oraz „Dziś w programie!”. Prosta nawigacja, za pomocą strzałek w pilocie telewizora, pozwala na wybranie jednego z tematów menu i otwarcie pola z interesującym tekstem. W zakładce „Gotuj z nami” kulinarnymi znajdują się przepisy oraz informacje o kucharzach występujących w programie telewizji śniadaniowej Dwójki. W dziale „Zobacz aktualną pogodę” widzowie sprawdzą obecną temperaturę i rodzaj zachmurzenia w wybranym mieście.

Marian Zalewski, członek Zarządu TVP, który był gościem piątkowego programu, mówił o zaletach telewizji hybrydowej i pozycji lidera Telewizji Polskiej w tworzeniu takiego interaktywnego portalu w Polsce. Aplikacja PnŚ jest pierwszym serwisem na nowej platformie hybrydowej TVP spośród przygotowywanych do uruchomienia jeszcze w tym roku. Jest ona dostępna na kanałach TVP 2/HD. Wraz z nowymi aplikacjami Ośrodek – TVP Technologie planuje sukcesywne dodawanie nowych usług jak np. uruchomienie VOD, integrację z portalem społecznościowym Facebook i wiele innych.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *