Rada Nadzorcza TVP nominowała dyrektorów OTV Bydgoszcz, OTV Kielce i OTV Rzeszów

W poniedziałek 23 września br. Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej powołała, na wniosek Zarządu, na stanowiska dyrektorów – redaktorów naczelnych Oddziałów Terenowych: Tomasza Pietraszaka w Bydgoszczy, Marka Mikosa w Kielcach i Jacka Szarka w Rzeszowie.

Tomasz Pietraszak jest wieloletnim (od 1995 r.) pracownikiem TVP S.A. Od 6 lutego 2009 r. kieruje – ostatnio jako p.o. dyrektor i redaktor naczelny – Oddziałem Terenowym TVP w Bydgoszczy. Wcześniej był m.in. autorem programu „Puls Gospodarki”, wydawcą programu informacyjnego „Zbliżenia” i kierownikiem sekcji audycji informacyjnych i sportu. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Marek Mikos pełnił obowiązki dyrektora i redaktora naczelnego w OTV Kielce od 1 stycznia 2012 r. Z oddziałem w Kielcach jako dyrektor był związany także kilka lat wcześniej – od maja 2005 r. do stycznia 2009 r. Marek Mikos jest dziennikarzem telewizyjnym i prasowym, publicystą, wykładowcą dziennikarstwa na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie i Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Przez dwie kadencje był przewodniczącym Rady Programowej OTV Kraków. Autor wielu publikacji prasowych m.in. w „Gazecie Wyborczej” i „Czasie Krakowskim”, a także książek, m.in. wywiadu – rzeki z Jerzym Stuhrem.

Jacek Szarek pełnił obowiązki dyrektora TVP Rzeszów od 12 grudnia 2012 r. Jacek Szarek jest absolwentem Wydziału Prawa UMCS, autorem filmów i książek przyrodniczych, krajoznawczych i historycznych. Od 1995 r. zatrudniony w Telewizji Polskiej. W latach 2000 – 2006 zastępca dyrektora ds. programowych Telewizji Rzeszów. W tym czasie, w 2004 r. rzeszowskie „Aktualności” zostały uznane za najlepszy regionalny program informacyjny w kraju. Od 2006 r. dziennikarz-publicysta. W swojej twórczości zajmuje się problematyką ochrony przyrody, zachowania dziedzictwa kulturowego i współpracą transgraniczną. J. Szarek był wielokrotnie nagradzany na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach filmowych i fotograficznych.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *