Radio ZET ruszyło z akcją społeczną #SiłaBabySteps

Ruszyła akcja społeczna #SiłaBabySteps w Radiu ZET. Stacja promuje trzy proste działania, dzięki którym każdy może przyczynić się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Jej celem jest uświadamianie słuchaczy, że ich codzienne wybory mają znaczenie. Ambasadorką akcji została Anja Rubik.

Baby Steps to nic innego jak metoda małych kroków, dzięki którym w prosty sposób można zmienić swoje codzienne nawyki na te proekologiczne. Używanie kubków, słomek czy siatek na zakupy wielokrotnego użytku zamiast jednorazówek sprawi, że każdy może mieć wkład w ochronę klimatu. Do 7 kwietnia dziennikarze Radia ZET wraz ze swoimi gośćmi związanymi z ruchem Less Waste będą podpowiadać jak dbać o swoje otoczenie, aby wspierać środowisko naturalne. Akcja promowana jest również w mediach społecznościowych.

Na słuchaczy i internautów, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie prostych działań proekologicznych, stacja przygotowała zestawy ze szklanym kubkami KeepCup, bawełnianymi siatkami na zakupy wielokrotnego użytku oraz bambusowe słomki.

Jedną z ambasadorek akcji #SiłaBabySteps została Anja Rubik. Dołączają do niej kolejne znane osoby m.in. Grzegorz Łapanowski i Areta Szpura.

Źródło: Eurozet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *