Radiowa Czwórka na 7 Ars Independent Festival

W sobotę 30 września dziennikarze radiowej Czwórki odwiedzą stolicę Górnego Śląska, skąd relacjonować będą Ars Independent 2017 – katowicki festiwal filmu, animacji, gier wideo i wideoklipu. Jak zawsze największym wydarzeniem imprezy będą międzynarodowe konkursy „Czarne Konie” wyróżniające nowych, młodych debiutantów sztuk audiowizualnych w czterech kategoriach.

Nigdy nie planujemy Arsa w zgodzie z jakimś motywem przewodnim. To co każdego roku wspólnie przeżywamy pod koniec września w Katowicach, to bezpretensjonalny, fragmentaryczny wybór tego co wydaje nam się najbardziej interesujące w dzisiejszej kulturze audio-wideo – mówi Bartek Sołtysik, rzecznik prasowy Ars Independent Festival.

Tegoroczny Ars Independent Festival to 12 multimedialnych sekcji zaplanowanych w katowickich kinach studyjnych Kosmos, Światowid i Rialto, w klubokawiarni Drzwi Zwane Koniem, w Akademii Sztuk Pięknych oraz w gmachu Katowice Miasto Ogrodów. Podczas trwania festiwalu będzie można zobaczyć 18 pełnometrażowych filmów, 72 krótkometrażowe animacje, 69 wideoklipów – w sumie 2504 minuty materiału wideo. Ponadto uczestnicy imprezy będą mogli zagrać na interaktywnych wystawach w aż 33 gry wideo.

Podobnie jak w ubiegłych latach najważniejszym wydarzeniem Ars Independent 2017 będą międzynarodowe konkursy dla nowych, młodych debiutantów kultury audiowizualnej. Festiwalowa publiczność zadecyduje o przyznaniu nagród w kategoriach: Czarny Koń Filmu (fabularne filmy pełnometrażowe), Czarny Koń Animacji (krótkometrażowe animacje), Czarny Koń Gier Wideo i Czarny Koń Wideoklipu.

Dziennikarze radiowej Czwórki przygotują relacje z wydarzenia, które będzie można usłyszeć w plenerowej audycji Kamila Jasieńskiego po godz. 13.00, w audycji „Hot Spot” po godz. 16.00, a także zobaczyć na czwórkowym facebooku, instagramie i snapchacie.

Czwórka zaprasza do słuchania audycji na stronie www.czworka.online, poprzez aplikację Player Polskie Radio i w systemie cyfrowym DAB+.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *