Serial dokumentalny „Tomasz Sekielski. TEORIA SPISKU” w FOKUS TV

5 października telewizja FOKUS TV rozpocznie emisję nowego serialu dokumentalnego produkcji własnej „Tomasz Sekielski. TEORIA SPISKU”. Tematem serialu jest dziesięć ważnych wydarzeń z nowej historii Polski, które wstrząsnęły opinią publiczną. Podczas swojego dziennikarskiego śledztwa Tomasz Sekielski dotarł do nowych dowodów, odkrył istotne fakty, obnażył manipulacje wokół historii, które nigdy nie miały wyjść na jaw. Nie tylko przypomni głośne sprawy z pierwszych stron gazet, ale też zdemaskuje fałszywe teorie na ich temat. Premiera serialu w czwartek, 5 października o godzinie 22.00 w FOKUS TV.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału FOKUS TV

Każdy z dziesięciu odcinków poświęcony jest jednej historii, wokół której do dziś toczą się spory. Wśród nich są głośne afery i zbrodnie na tle politycznym oraz przedsięwzięcia polityków, o których niewiele docierało do opinii publicznej.

Czy śmierć byłego wicepremiera i lidera Samoobrony Andrzeja Leppera rzeczywiście była samobójstwem? Ukraiński trop w sprawie działalności Leppera podważa oficjalną przyczynę jego śmierci. To, w jaki sposób zostało przeprowadzone śledztwo także rodzi mnóstwo pytań.

25 lat temu były komunistyczny premier Piotr Jaroszewicz i jego żona zostali bestialsko zamordowani we własnym domu. Od początku uznano, że było to zabójstwo na tle rabunkowym. Czy sprawcom nie chodziło jednak o zdobycie informacji, które posiadał, i które chciał ujawnić Jaroszewicz? Dowody odnalezione przez Tomasza Sekielskiego rzuciły nowe światło na sprawę. Na ich podstawie w maju br. prokuratura wznowiła śledztwo.

Wątpliwości budzi też historia skarbu Funduszu Obrony Narodowej powołanego przed II wojną światową, który miał pomóc w dofinansowaniu polskiej armii. Setki kilogramów złota, prawie 2,5 tony srebra, biżuteria i inne kosztowności to jedynie część depozytu składającego się na FON. Tomasz Sekielski badał sprawę tzw. szafy Bieruta i dalszych losów dóbr, które przed wojną polskie społeczeństwo ofiarowało armii.

Wśród kolejnych wydarzeń ważnych dla historii Polski są m.in. losy nazisty i zbrodniarza Erika Kocha uznanego winnym śmierci około 400 tysięcy Polaków. Dlaczego nie wykonano orzeczonego przez sąd wyroku kary śmierci na tym człowieku? Czy wybuch gazu w gdańskim wieżowcu w 1995 roku był przypadkowy? A może była to wina służb specjalnych, które chciały dotrzeć do mieszkania pracownika SB posiadającego ważne dokumenty dotyczące działalności Lecha Wałęsy? Czy rzeczywiście Edward Gierek – I sekretarz KC PZPR – zlecił prace nad budową bomby atomowej w Polsce? Tomasz Sekielski sięgnął również do kontrowersyjnej historii więzień CIA w Polsce, o których do tej pory nie wiele wiadomo.

Na temat tych wydarzeń wypowiadają się w serialu osoby związane z daną sprawą, m.in. synowie byłego peerelowskiego premiera Piotra Jaroszewicza, Piotr Tymochowicz – współpracownik wicepremiera Andrzeja Leppera, autorzy książek, dziennikarze, świadkowie historii. Tomasz Sekielski dotarł do archiwalnych zdjęć i filmów, przedstawi także rekonstrukcję zdarzeń.

Producentem wykonawczym „Tomasz Sekielski. TEORIA SPISKU” jest Kombinat Medialny.

Źródło: Grupa ZPR Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *