Cykl filmów dokumentalnych o katastrofach naturalnych w Stopklatce TV

Potężne huragany, tornada i epidemie, które doprowadziły do śmierci milionów ludzi. W październiku Stopklatka TV premierowo zaprezentuje specjalny cykl dokumentalny, poświęcony największym katastrofom naturalnym ostatnich lat, który emitowany będzie w piątki o godz. 18:55. Pierwszy film – „Huragan w Nowym Jorku” stacja pokaże już 13 października.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Stopklatka TV

Film dokumentalny „Huragan w Nowym Jorku” przedstawia ogrom zniszczeń, spowodowanych przez jeden z najpotężniejszych cyklonów ostatnich lat. Huragan Sandy uderzył w Nowy Jork i jego okolice w 2012 roku. Od meteorologów oraz amerykańskich mediów otrzymał przydomki Frankenstorm i Huragan-potwór. Przemieszczając się wzdłuż wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, pozbawił prądu miliony mieszkańców i spowodował zalanie wielu miast. W efekcie doprowadził on do śmierci ponad 250 osób oraz zmusił tysiące Amerykanów do opuszczenia swoich domów. Szacuje się, że kataklizm spowodował zniszczenia na kwotę ponad sześćdziesięciu miliardów dolarów.

W kolejnym tygodniu stacja pokaże dokument „Tornado oczami świadków”, przedstawiający relacje ludzi, którzy przetrwali najgroźniejsze tornado od 1950 roku. W maju 2011 roku w 50-tysięczne miasto Joplin w stanie Missouri uderzyła ogromna trąba powietrzna, zabijając ponad 150 osób i raniąc tysiące innych. Tornado przetoczyło się przez samo centrum miasta, demolując kościoły, szpitale i szkoły. Dokument zabiera widzów w sam środek kataklizmu, stawiając ich oko w oko z jedną z najpotężniejszych katastrof naturalnych w historii.

W ostatni piątek października Stopklatka TV zaprasza na pierwszą część dokumentu „Dziesięć największych katastrof naturalnych”. Światowej sławy eksperci przedstawią listę najważniejszych klęsk żywiołowych, które wpłynęły na późniejsze losy całej ludzkości – od epidemii dżumy, która szerzyła się w XIV wieku, do Tsunami na Oceanie Indyjskim i Huraganu Katrina. Program przedstawia komputerowe rekonstrukcje wydarzeń, pozwalając widzom je lepiej zrozumieć. Drugą część dokumentu zobaczyć będzie można w pierwszy piątek listopada.

Źródło: Stopklatka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *