Radiowa Czwórka na OSCYP Snowboard Contest

Radiowa Czwórka kolejny raz będzie wspierać zawodników startujących podczas dwunastej odsłony OSCYP Snowboard Contest. W sobotę 1 lutego czołowi polscy „riderzy” spotkają się na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej. Uczestnicy zawodów spędzą czas w atmosferze pełnej sportowej rywalizacji oraz atrakcji i animacji przygotowanych przez dziennikarzy Czwórki!

OSCYP Snowboard Contest to najdłużej organizowane zawody snowboardowe w kraju. Inicjatywa tworzona jest przez zawodników dla zawodników, co oznacza, że w procesie organizacji wydarzenia, aktywnie uczestniczą sami riderzy, którzy doskonale znają realia i potrzeby środowiska sportowego. Sporo emocji wśród fanów snowboardingu wywołują projekty tras tworzone na każdą odsłonę popularnego „OSCYPa”. Tym razem zawodnicy i kibice zobaczą m.in. nowe interpretacje przeszkód w sekcji jibbowej.

Ekipa radiowej Czwórki zaprasza do wspólnej zabawy w strefie animacji przy dolnej stacji kolejki na Kotelnicy Białczańskiej w sobotę od samego rana. Na miejscu znajdzie się m.in. insta-kącik, w którym wszyscy chętni będą mogli zrobić pamiątkową fotkę czwórkowym Instaxem. W konkursach przygotowanych przez dziennikarzy Czwórki do zdobycia będą też radiowe gadżety!

Kuba Marcinowicz i Mateusz Fusiarz wraz z zaproszonymi gośćmi w specjalnej audycji „PlenAir” (13.05-14.00) porozmawiają o przygotowaniu tras narciarskich. Słuchacze dowiedzą się m.in. na czym polega sztuczne naśnieżanie i jakie warunki pogodowe muszą być spełnione, aby można było wytworzyć sztuczny śnieg. Dziennikarze wyjaśnią też, jakie nowe technologie wykorzystywane są do monitorowania sytuacji na stokach narciarskich i czy przydają się na przykład… drony. Plenerowe studio radiowej Czwórki odwiedzą: przedstawiciel TOPR, który przybliży zasady bezpieczeństwa i pierwszej pomocy na stoku oraz Paweł Nowobilski, który opowie o Cross Monster, czyli ekstremalnych atrakcjach Kotelnicy po wiosennych roztopach.

Ponadto w trakcie zawodów na torze przeszkód zaprezentują się zarówno zawodniczki jak i zawodnicy. To kolejna pozytywna zmiana w organizacji zawodów. Podczas najbliższej odsłony OSCYP Snowboard Contest kibice zobaczą czołowe riderki z polskiej sceny snowboardowej: Agnieszkę i Kasię Rusin, Martynę Maciejewską i Olę Koskiniotis.

Relacje z przebiegu imprezy oraz rozmowy z zawodnikami OSCYP Snowboard Contest pojawią się w dniu wydarzenia w „Sobotologii” (godz. 9.05-11.00), „Pasjonautach” (godz. 11.05-12.00) oraz w „Wiadomościach” radiowej Czwórki, a podsumowanie zawodów również w niedzielę 2 lutego w audycji „Co Was kręci” (11.05-12.00).

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *