Radiowa Czwórka ruszyła z kampanią wizerunkową (grafika)

W środę 8 października 2014 roku wystartowała reklamowa kampania wizerunkowa Czwórki – Polskiego Radia. Działania reklamowe – outdoor, prasa, internet, kino, reklama niestandardowa – obejmą swoim zasięgiem osiem największych aglomeracji i będą skierowane do słuchaczy w wieku 15-30 lat.

Działania mające promować nowy wizerunek anteny rozpoczęły się od akcji teaserowej, w ramach której już od 1 października na nośnikach reklamy zewnętrznej można było zobaczyć intrygujące hasła – „się słucha się” oraz „się dzieje się”. Startująca dzisiaj kampania reklamowa obejmie osiem miast Polski: Warszawę, Kraków, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Łódź, Wrocław i Katowice. Główne hasło kampanii – „Czwórka. Się słucha się” – będzie modyfikowane w zależności od typu nośnika i umiejscowienia reklamy.

prczworkasiesluchasieZgodnie z zapowiedzią, chcemy wysłać pozytywny przekaz, zachęcać do działania i wspólnej zabawy, bo w Czwórce program się tworzy się w oparciu o interakcję ze słuchaczami. Po ogłoszeniu wyników konkursu na agencję kreatywną hasło niepostrzeżenie weszło w komunikację redakcyjną. Niełatwo było opanować naszych dziennikarzy i do samego końca utrzymać hasło w tajemnicy. Liczę, że również słuchacze przyjmą nasze hasło z entuzjazmem i będą tworzyć jego nowe warianty – mówi Iwona Kostka-Kwiatkowska, Dyrektor Radiowej Czwórki.

Kampania ma charakter wizerunkowy, a jej celem jest pozyskanie nowych słuchaczy w wieku 15-30 lat, młodych, twórczych i aktywnych ludzi pełnych pasji, z dystansem do siebie i otaczającej ich rzeczywistości. Kreacja, wpisująca się w Czwórkowy klimat, ma zaciekawić słuchaczy i zachęcić do zapoznania się z ofertą anteny.

Kampania współgra z jesienną ramówką, którą Radiowa Czwórka wprowadziła pod koniec września. Muzyczna, żywiołowa i radosna Czwórka stawia na interakcję ze słuchaczami współtworzącymi playlisty i mającymi wpływ na to, co powinno pojawić się na antenie. Radiowa Czwórka w nowej odsłonie zachęca do działania, tworzy okazję do wspólnej zabawy, ma na celu rozwijać, bawić i pobudzać do aktywności, zachowując przy tym dotychczasowe elementy wyjątkowego charakteru multimedialnego radia, które kreuje trendy i prezentuje twórczość młodego pokolenia pomijaną przez innych nadawców.

Kreację przygotowała agencja We Love Ads, a za zakup mediów odpowiedzialny jest dom mediowy Value Media we współpracy z Agencją Promocji Polskiego Radia oraz zespołem Programu 4.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *