LM: Medyk Konin – Glasgow City w TVP Poznań

Już jutro 8 października 2014 roku TVP Poznań pokaże spotkanie piłkarskiej Ligi Mistrzyń, w którym Medyk Konin zmierzy się z Glasgow City.

W Lidze Mistrzyń, w porównaniu z męskim odpowiednikiem, nie ma rozgrywek grupowych. Pierwsze spotkanie dwumeczu 1/16 finału zostanie rozegrane w Polsce, drugie za tydzień – w Glasgow (nie będzie transmisji, bo Szkoci nie produkują sygnału). Medyk awansował to tej fazy rozgrywek bo wygrał turniej w Sarajewie, w którym pokonał trzy inne zespoły (trzy zwycięstwa, bramki 21:1). Jeśli mistrzynie Polski uporają się z mistrzyniami Szkocji, w 1/8 finału będzie czekał na nie zwycięzca dwumeczu ZNK Osijek – FC Zuerich Frauen.

W Medyku Konin gra kilka reprezentantek Polski, m.in. Anna Gawrońska oraz Ewa Pajor. Ta druga była filarem kadry U-17, która w 2013 roku zdobyła mistrzostwo Europy. Pajor została wybrana przez UEFA najlepszą piłkarką w Europie 2013 do lat 17 (Golden Player U-17).

Mecz skomentują: Michał Zawacki oraz były selekcjoner reprezentacji Polski mężczyzn Andrzej Strejlau. Reporterką będzie Beata Oryl-Stroińska.

Plan transmisji:

Środa (8 października)
Medyk Konin – Glasgow City, godzina 15:20, TVP Poznań

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *