Radiowa Czwórka świętuje 40. urodziny

2 stycznia 2016 roku Czwórka Polskiego Radia obchodziła 40. rocznicę swojego istnienia. Radiowa Czwórka w okresie nadawania przechodziła liczne transformacje jedno jednak jest niezmienne, od początku istnienia program jest kierowany do młodego odbiorcy, realizując przy tym misję rozrywkowo-edukacyjną.

Czwórka zmieniała się przez 40 lat istnienia wraz ze swoim słuchaczem. Ostatnie lata przyniosły szczególne zmiany programowe i technologiczne – mówi Iwona Kostka-Kwiatkowska, Dyrektor-Redaktor Naczelna radiowej Czwórki. – Tworzymy program dla nastolatków i studentów, poznajemy ich zainteresowania i z zapałem śledzimy nowe technologie, jednak gdy słuchamy archiwalnych materiałów na twarzy wszystkich dziennikarzy zaangażowanych w tworzenie obecnej Czwórki pojawiają się uśmiech, wzruszenie, a niekiedy zaskoczenie. Mam nadzieję, że takie emocje towarzyszą również naszym słuchaczom – dodaje.

W październiku Czwórka zaprezentowała cykl audycji pod nazwą „4 dychy”, nawiązujący do 40-lecia istnienia Czwórki. Co tydzień na antenie przywoływane są archiwalne materiały stacji, począwszy od 1976 roku. Cykl realizowany jest w „Audycji nr 1” w każdą środę.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *