Telewizja Polsat liderem w grupie 16-49 w 2015 roku

Polsat w grupie komercyjnej 16-49 w 2015 roku pokonał konkurencyjne TVN i TVP – z udziałami na poziomie 13,2% w skali roku po raz kolejny udowodnił, że jest liderem w rynku i najchętniej oglądaną stacją telewizyjną spośród tzw. Wielkiej Czwórki. Również Grupa Polsat w 2015 roku okazała się liderem w grupie komercyjnej – osiągnęła wynik na poziomie 24,6% SHR.

Miniony 2015 rok przyniósł Polsatowi po raz kolejny pierwsze miejsce w walce o widza w grupie wiekowej 16-49. Udziały stacji wyniosły 13,2%. Drugi w kolejności TVN zanotował wynik na poziomie 12,4% SHR, a trzecia była TVP1 z wynikiem 8,4% SHR. Wśród wszystkich oglądających (4+) Polsat z 11,6% udziałów znalazł się na drugim miejscu, zaraz po TVP1 (12,3%), a wyprzedzając TVN (10,7%) oraz TVP2 (8,7%).

Na wynik Polsatu złożyły się między innymi programy rozrywkowe, takie jak: „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” (najlepszy odcinek tego show w minionym roku oglądało blisko 3,8 mln widzów), format „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, w którym polskie gwiazdy wcielają się w ikony polskiej i światowej muzyki (najchętniej oglądany odcinek w tym roku przyciągnął 2,9 mln widzów z udziałami w rynku w grupie komercyjnej na poziomie 24,3%), „Nasz Nowy Dom” (najlepszy odcinek w tym roku obejrzało blisko 3,2 mln widzów, co dało w grupie komercyjnej udziały na poziomie 24,6%) oraz Polsat SuperHIT Festiwal 2015 (Sopocki Hit Kabaretowy oglądało blisko 3,3 mln widzów – dało to wynik na poziomie 28,1% SHR w grupie komercyjnej), serial codzienny „Pierwsza miłość” (średnio ogląda go blisko 2,1 mln widzów, a najlepszy odcinek w tym roku miał oglądalność na poziomie 2,6 mln widzów). Na dobry wynik stacji wpłynęły też inne jej flagowe produkcje: „Hell’s Kitchen. Piekielna kuchnia”, „TOP CHEF”, „Must be the music. Tylko muzyka”, seriale „Przyjaciółki” i „Świat według Kiepskich” oraz pasma filmowe Mega Hit.

Polsat od lat stawia na sport. Ostatnie dwa mecze reprezentacji Polski w eliminacjach EURO 2016 w piłce nożnej okazały się dobre pod względem oglądalności. Mecz Szkocja – Polska obejrzało ponad 7,6 mln widzów w Polsacie i Polsacie Sport. W trakcie trwania spotkania z nadawcą był co drugi widz oglądający telewizję (dało to wynik na poziomie 54,3% SHR w grupie komercyjnej i 47,5% SHR wśród wszystkich badanych). Rekordową oglądalność przyniósł ostatni mecz eliminacji EURO 2016 – 10 mln 300 tys. widzów to średnia oglądalność meczu Polska – Irlandia w Polsacie i Polsacie Sport. Ostatnie, decydujące o awansie spotkanie eliminacji Euro 2016 zgromadziło największą widownię spośród wszystkich spotkań kwalifikacji. Grająca z ogromnym zaangażowaniem reprezentacja Polski pokonała na Stadionie Narodowym w Warszawie zespół Irlandii 2:1 po bramkach Grzegorza Krychowiaka i Roberta Lewandowskiego. Zespół Adama Nawałki zagra latem tego roku na Mistrzostwach Europy rozgrywanych na boiskach Francji. Turniej pokaże Telewizja Polsat.

Cała Grupa Polsat w 2015 również okazała się liderem w grupie komercyjnej – zanotowała 5% wzrost udziałów – osiągając wynik na poziomie 24,6% SHR. Jej konkurenci zajęli kolejno: Grupa TVP z wynikiem – 23,8% SHR oraz Grupa TVN z wynikiem – 22,3% SHR.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *