Radiowa Czwórka wyrusza na „Rajd po Polsce”

Radiowa Czwórka wspólnie z Narodowym Instytutem Dziedzictwa przemierzy Polskę w poszukiwaniu najciekawszych Pomników Historii. Radiowa ekipa przygotowała pięć tras, a słuchacze będą mogli śledzić codzienne relacje reporterów od 15 do 19 grudnia 2015 roku na antenie Czwórki.

Pięciodniowy cykl radiowej Czwórki wystartuje we wtorek 15 grudnia w audycji „Nawiedzeni” (godziny 11:00-12:00). Każdego dnia stacja rozpocznie swoją podróż od krótkiego wprowadzenia dotyczącego ochrony i promocji Pomników Historii, prezentowanego przez przedstawiciela Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Podczas „Rajdu po Polsce” Czwórka odwiedzi mało znane obiekty, nieduże miasta i różnorodne zabytki. W ramach projektu zaplanowano następujące trasy:
15 grudnia: Warszawa – Łowicz – Ostrów Lednicka – Łęknica,
16 grudnia: Kamień Pomorski – Srebrna Góra – Duszniki-Zdrój,
17 grudnia: Hala Stulecia we Wrocławiu – Góra Św. Anny – Osiedle Nikiszowiec w Katowicach – Bochnia,
18 grudnia: Łańcut – Lublin – Kozłówka – Kanał Augustowski,
19 grudnia: Frombork – Gdynia – Toruń – Biskupin.

W specjalnych relacjach na antenie Czwórki pojawią się goście, którzy opowiedzą o odwiedzanych przez stację miejscach i przybliżą historyczne fakty. Dodatkowo słuchacze będą mieli okazję stworzyć mapę najciekawszych Pomników Historii w Polsce. Za pomocą SMS-ów będzie można wysyłać swoje propozycje, a Czwórka nagrodzi najciekawsze z nich. Wszystkie zostaną zamieszczone na interaktywnej mapie w serwisie czworka.polskieradio.pl.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *