Radiowa Dwójka na Festiwalu „Sacrum Profanum”

Od 26 września do 1 października radiowa Dwójka – patron medialny festiwalu „Sacrum Profanum” – omawia, relacjonuje i odtwarza na swojej antenie najważniejsze wydarzenia tego jednego z najciekawszych wydarzeń muzycznych Europy.

„Sacrum profanum” to prestiżowy, międzynarodowy projekt zainicjowany w Krakowie w 2003 roku. Prezentuje muzykę najnowszą, stawiając sobie za cel zacieranie granic pomiędzy muzyką współczesną, a zdobyczami ambitnej sceny rozrywkowo-eksperymentalnej. Od czasu, gdy funkcję kuratora festiwalu objął Krzysztof Pietraszewski, jego formuła została wyraźnie poszerzona, otwierając się na nowe dziedziny sztuki takie jak opera, wystawy i instalacje audio art, balet, spotkania, dyskusje i warsztaty.

Tegoroczna edycja jest krótsza, ale – jak podkreśla Krzysztof Pietraszewski – bardziej intensywna i dwukrotnie bogatsza w koncerty, których będzie aż dwadzieścia.

Dwójka przeprowadzi z Krakowa dwie transmisje: w środę 27 września oraz w niedzielę 1 października. Dokona też rejestracji i odtworzy w późniejszym terminie koncert Quiet Music Ensemble w Centrum Kongresowym ICE.

Transmisje na antenie Dwójki:

Środa 27 września, godz. 19.00, Teatr Ludowy, Kraków – wyk. Dedalus Ensemble, Muzzix Ensemble. Autor: Przemek Psikuta.

Niedziela 1 października, godz. 20.00, Centrum Kongresowe ICE – Afrykańskie reperkusje. Gideon Alorwoyie – tradycyjna muzyka afrykańska, Steve Reich – Four Organs, Drumming Part One, Music for Pieces of Wood (wersja na dwa zestawy perkusyjne). Autorzy: Jacek Hawryluk, Bartek Chaciński.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *