Radiowa Dwójka na jazzowo

30 kwietnia, z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu, Program 2 Polskiego Radia zaprasza na audycje specjalne, koncerty oraz rozmowy z muzykami jazzowymi. Transmisja koncertów na antenie radiowej Dwójki, a także – w formie streamingu wideo – na Facebooku stacji oraz kanale YouTube Polskiego Radia.

W audycjach „Poranek Dwójki” (godz. 7.00), „Kanon Dwójki” (godz. 10.00), „Muzyka w porze lunchu” (godz. 13.00), „Filharmonia Dwójki” (godz. 19.30) oraz „Nocna strefa” (godz. 23.00) pojawią się archiwalne wypowiedzi gwiazd polskiej sceny jazzowej. Wśród nich będzie można usłyszeć: Jerzego Dudusia Matuszkiewicza, Krzysztofa Komedę, Mieczysława Kosza, Tomasza Stańkę, Zbigniewa Namysłowskiego, Andrzeja Kurylewicza i Wandę Warską.

W „Kanonie Dwójki” (godz. 10.00) Przemysław Psikuta przedstawi szeroki wachlarz polskich płyt jazzowych, w tym legendarną serię Polish Jazz. Przypomni także sylwetki Krzysztofa Komedy i Duke’a Ellingtona.

Od godz. 17.30 radiowa Dwójka zaprasza na audycję specjalną z udziałem: Jerzego Małka (trąbka) i Kamila Drabka (kontrabas), Mateusza Smoczyńskiego (skrzypce/skrzypce barytonowe) i Patryka Zakrockiego (gitara) oraz Macieja Kądzieli (saksofon altowy) i Rafała Sarneckiego (gitara).

W Międzynarodowy Dzień Jazzu stawiamy na spontaniczność i improwizację. Audycja specjalna odbędzie się z udziałem 6 muzyków, którzy stworzą trzy absolutnie premierowe duety. Sami nie wiemy, w jaką stronę potoczy się rozmowa i muzyka, a że wszystko odbędzie się w naszym stałym studiu emisyjnym (a nie koncertowym!), to improwizować będzie również realizator – zapowiada Roch Siciński, dziennikarz Programu 2 Polskiego Radia.

W „Nocnej strefie” (godz. 23.00) Piotr Metz zaprezentuje archiwalne nagrania Wandy Warskiej i Andrzeja Kurylewicza.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *