Radiowa Jedynka na 42. Biegu Piastów

27 lutego w Szklarskiej Porębie rozpoczął się 42. Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego. W tej najstarszej i największej w Polsce imprezie narciarskiej co roku uczestniczy kilka tysięcy osób w różnym wieku, zarówno z Polski, jak i zagranicy. Radiowa Jedynka, patron medialny przedsięwzięcia, wybierze się do Jakuszyc, skąd będzie na bieżąco informować słuchaczy o najważniejszych wydarzeniach Biegu Piastów.

Jak co roku Polana Jakuszycka w Szklarskiej Porębie będzie miejscem kultowej już imprezy rekreacyjno-sportowej. Bieg Piastów to 9 dni zmagań, kilkanaście biegów dla każdego (wyczynowców, amatorów, młodzieży, dzieci, rodzin oraz miłośników biegania na nartach nocą), tysiące zawodników i wiele dodatkowych atrakcji.

W najbliższy weekend do Szklarskiej Poręby wybiorą się także dziennikarze Radiowej Jedynki: Krzysztof Grzesiowski, Daniel Wydrych, Patryk Michalski, Klaudia Porębska, Monika Tarka, Robert Kilen. Od 2 do 4 marca na antenie Programu 1 Polskiego Radia pojawią się obszerne relacje z wydarzenia i rozmowy z gośćmi. Podczas 42. Biegu Piastów Radiowa Jedynka wręczy również swoją nagrodę dla najszybszej Polki i najszybszego Polaka.

Jedynka zaprasza słuchaczy w sobotę 3 marca na specjalne wydania „Sygnałów Dnia” (po godz. 7.00) oraz „Jedynego Takiego Miejsca” (po godz. 9.00) prowadzone z Polany Jakuszyckiej. Na miejscu dziennikarze Jedynki będą także rozdawać publiczności gorącą herbatę. Ponadto relacji z Biegu Piastów słuchać będzie można od piątku do niedzieli w audycjach: „Sygnały Dnia”, „W samo południe”, „Ekspres Jedynki”, „Polska i Świat” oraz „Przy muzyce o sporcie”.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *