Radiowa Jedynka na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

W poniedziałek 18 września br. rozpocznie się 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Program Pierwszy Polskiego Radia – patron medialny tego wydarzenia – zaprasza na specjalne audycje poświęcone tej wyjątkowej imprezie. Relacje z przebiegu festiwalu przeprowadzi dla radiowej Jedynki redaktor Joanna Sławińska, która na miejscu w Gdyni opowie o filmach walczących o nagrody, a także porozmawia z najważniejszymi festiwalowymi gośćmi.

W poniedziałek 18 września o godzinie 14.35 w audycji „Kulturalna Jedynka” Joanna Sławińska porozmawia z reżyserami: Łukaszem Palkowskim („Bogowie”) i Pawłem Maśloną („Atak Paniki”), twórcami których filmy ubiegają się o Złote Lwy. We wtorek 19 września po godzinie 21.00 w audycji „Kulturalna Jedynka” oraz w czwartek 21 września po godz. 21.00 w „Magazynie Bardzo Filmowym” specjalna wysłanniczka radiowej Jedynki przedstawi najświeższe informacje i komentarze z wydarzeń w Gdyni i porozmawia z twórcami konkursowych filmów. W piątek 22 września o godz. 16.10 Joanna Sławińska spróbuje dokonać pierwszych podsumowań festiwalu, by w sobotę 23 września o godz. 13.40 podzielić się ze słuchaczami kuluarowymi spekulacjami o tym, kto w tym roku ma szansę zdobyć Złote Lwy. Na podsumowanie Festiwalu radiowa Jedynka zaprasza w niedzielę 24 września po godzinie 22.00 do audycji „Kulturalna Jedynka – po prostu kultura”.

Festiwal otworzy pokaz filmu „Twój Vincent” Doroty Kobieli i Hugha Welchmana. W tym roku o Złote Lwy powalczy 17 obrazów. Wśród nich m.in.: „Pokot” Agnieszki Holland, „Ptaki śpiewają w Kigali” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego oraz „Czuwaj” Roberta Glińskiego. W programie imprezy znajdzie się również sekcja „Czysta klasyka. In Memoriam”, która przywoła twórczość Janusza Głowackiego, Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Ptaka czy Krzysztofa Krauzego. W Gdyni odbędą się także debaty, prezentacje książek o kinie, wystawy oraz spotkania z twórcami.

Festiwal zakończy się 23 września wielką wieczorną galę, podczas której zostaną wręczone nagrody. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły radiowa Jedynka i Program 3 Polskiego Radia.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *