Radiowa Trójka na Festiwalu Filmowym EnergaCAMERIMAGE 2022

W dniach, 12-19 listopada Trójka zagości na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergaCAMERIMAGE, skąd jako patron medialny – zrelacjonuje najważniejsze wydarzenia tej popularnej imprezy poświęconej sztuce operatorów filmowych. W antenowych planach radiowej Trójki znalazły się m.in. transmisje z Festiwalu oraz rozmowy z uczestnikami wydarzenia.

W dniach 12-19 listopada, w Toruniu odbędzie się 30. Międzynarodowy Festiwal Filmowy EnergaCAMERIMAGE, który poświęcony jest sztuce autorów zdjęć filmowych. Jak co roku podczas wydarzenia odbywają się spotkania z operatorami filmowymi, projekcje filmowe, warsztaty oraz seminaria prowadzone przez wybitnych operatorów i reżyserów z Polski i zagranicy. Do Torunia przyjadą światowej sławy twórcy filmowi, gdzie wielu z nich znajdzie się w składach jurorskich sekcji konkursowych i nagrodzi najlepsze zdjęcia filmowe w najciekawszych produkcjach ostatniego sezonu, także w Konkursie Filmów Polskich.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu, dziennikarze radiowej Trójki – Ryszard Jaźwiński i Paweł Turski będą na bieżąco informować słuchaczy o przebiegu wydarzeń prosto z miejsca wydarzenia. Już od piątku, 11 listopada w audycji „Zapraszamy na Weekend” (godz. 10.00) relacja Pawła Turskiego o Toruniu. W audycji „Trójkowo Filmowo” (godz. 13.00) będzie można usłyszeć zapowiedź festiwalowych wydarzeń. 12 listopada, w sobotni poranek o godz. 7.50 audycja ze studia festiwalowego w Toruniu. W kolejnych dniach od poniedziałku do czwartku o godz. 13.15 dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia zaproszą słuchaczy na relacje z festiwalowego miasteczka.

Festiwal EnergaCAMERIMAGE stwarza okazję do spotkań z tymi, których filmy od lat kochamy i podziwiamy, ale też daje możliwość wcześniejszego zapoznania się z tytułami, o których dopiero będzie głośno. To właśnie na tym festiwalu wielokrotnie w ostatnich latach miałem okazję przedpremierowo zobaczyć filmy, które kilka miesięcy później zdobywały Oscary i inne prestiżowe nagrody. Patrząc na program EnergaCAMERIMAGE nie mam wątpliwości, w tym roku nie będzie inaczej. Z tym większą więc przyjemnością porozmawiam o najważniejszych światowych produkcjach z gośćmi festiwalu w codziennych relacjach i audycjach specjalnych w Trójce, bezpośrednio z Torunia – zapowiada Ryszard Jaźwiński, dziennikarz radiowej Trójki.

We wtorek, 15 listopada w audycji „Klub Trójki” (godz. 21.00) prowadzący Ryszard Jaźwiński przybliży tematykę wydarzeń festiwalowych, a w czwartek 17 listopada (godz. 21.00) w tej samej audycji porozmawia z zagranicznym gościem o najlepszych światowych produkcjach.

O Festiwalu będzie można posłuchać także w piątkowe popołudnie (godz. 13.00) w audycji „Trójkowo Filmowo”. W ostatnim dniu wydarzenia, 19 listopada na antenie radiowej Trójki o godz. 7.50 relacja ze studia festiwalowego. Tego samego dnia Ryszard Jaźwiński zaprosi na specjalną audycję „Trójka na Camerimage” (godz. 15.00).

W niedzielnej audycji „Trójka na Camerimage” (godz. 10.00) podsumowanie 30. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE 2022.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *