Radiowa Trójka patronem medialnym Jarocin Festiwal ’18

4 sceny muzyczne, ponad 40 znakomitych artystów z Polski i zagranicy, reaktywowany konkurs dla debiutujących wykonawców, specjalny koncert dedykowany Czesławowi Niemenowi oraz szereg imprez towarzyszących – tak prezentował się w ubiegłym roku kultowy Jarocin Festiwal w odnowionej formule. Imprezie tej patronowała radiowa Trójka, która również w przyszłym roku będzie partnerem medialnym wydarzenia.

W ubiegłym roku Jarocin Festiwal udanie powrócił do swoich korzeni, czyli bogatej tradycji imprezy niepokornej, krnąbrnej i kreującej nowe trendy w muzyce, a jednocześnie stał się pełnoprawnym festiwalem miejskim. Dlatego propozycję objęcia tej imprezy patronatem – już drugi raz z rzędu – uznaliśmy za wielkie wyróżnienie – mówi Piotr Metz, kierownik redakcji muzycznej Programu 3, a zarazem juror w konkursie Jarocińskie Rytmy Młodych dla młodych, debiutujących artystów.

Przypomnijmy – w tym roku Trójka nie tylko obszernie relacjonowała najdłużej istniejący plenerowy festiwal muzyczny w naszym kraju, ale również nadała pełną retransmisję koncertu upamiętniającego 30-lecie jedynego występu Czesława Niemena.

Po tegorocznej udanej rewolucji, która zapewne nie powiodłaby się bez wsparcia Trójki, Jarocin Festiwal 2018 będzie rozwinięciem zaproponowanej formuły. Oprócz artystów – ambasadorów i motywu przewodniego, ponownie postawimy na Rytmy Młodych – konkurs debiutantów, który dzięki partnerstwu z Trójką niebywale zyskał na mocy. To rdzeń tego festiwalu i jego największa wartość. Dlatego cieszymy się, że kolejny rok swojej bogatej historii Jarocin zapisze w towarzystwie tak wartościowej muzycznie stacji – mówi Michał Wiraszko, dyrektor artystyczny Jarocin Festiwal oraz lider zespołu Muchy.

Przyszłoroczny Jarocin Festiwal odbędzie się w dniach 13-15 lipca 2018 r.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *