Rafał Majka na trasie Vuelta a Espana wyłącznie w Eurosporcie 1

W sobotę 19 sierpnia rozpocznie się jeden z trzech najważniejszych wyścigów kolarskich na świecie, Vuelta a Espana. Liderem niemieckiej grupy BORA – hansgrohe będzie Rafał Majka, trzeci kolarz Vuelty sprzed dwóch lat. Wszystkie 21 etapów z komentarzem Tomasza Jarońskiego i Dariusza Baranowskiego można obejrzeć na żywo wyłącznie w Eurosporcie 1 oraz Eurosport Playerze.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Eurosport 1

72. edycja wyścigu zapowiada się niezwykle ekscytująco. 19 sierpnia Vueltę zainauguruje jazda drużynowa na czas we francuskim Nimes. Kolarze zakończą ściganie 10 września w Madrycie. W tym roku zawodników czeka wyjątkowo trudna przeprawa z morderczymi podjazdami pod Los Machucos czy Alto de l’Angliru.

W górach znakomicie czuje się Rafał Majka, który ma świetne wspomnienia z hiszpańskiego wyścigu. Dwa lata temu zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Polak jest bardzo zdeterminowany, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Podczas Tour de France miał ogromnego pecha. Na jednym z etapów przewrócił się i przedwcześnie musiał zakończyć wyścig. W trakcie Vuelty Majka będzie liderem niemieckiej grupy BORA-hansgrohe. Na jego dobry wynik ma pracować m.in. inny Polak Paweł Poljański.

Rafał dostał wytyczne, aby walczyć w klasyfikacji generalnej. Tegoroczna obsada wyścigu jest bardzo mocna, dlatego trudno mu będzie powtórzyć wynik sprzed dwóch lat. Wymagająca trasa powinna jednak Polakowi pasować, bo przecież Majka lubi ekstremalne podjazdy, a takich w Hiszpanii będzie kilka – analizuje komentator Eurosportu Tomasz Jaroński.

Do historii zamierza przejść Chris Froome z grupy Sky i zostać trzecim kolarzem, który w jednym sezonie wygrał Tour de France i Vueltę.

Na hiszpańskim trasach po raz ostatni w karierze zobaczymy legendarnego Alberto Contadora. Zawodnik został specjalnie potraktowany przez organizatorów. Pojedzie z pierwszym numerem startowym.

Transmisje z wyścigu można obejrzeć wyłącznie w Eurosporcie 1 oraz usłudze Eurosport Player, gdzie każdy etap będzie pokazywany od początku do końca bez reklam. Wyścig komentować będą Tomasz Jaroński i wielokrotny uczestnik Vuelty Dariusz Baranowski, wspierani przez Adama Probosza i Daniela Marszałka.

Eurosport przygotował także dla kibiców bogatą ofertę w mediach społecznościowych. Meteriały wideo z zapowiedziami, skrótami, analizami etapów oraz najważniejszymi wydarzeniami z trasy wyścigu będą codziennie zamieszczane na fanpage’u Eurosportu.

W tym roku Eurosport zaplanował ponad 46 godzin relacji na żywo z wyścigu.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *