Rajd Skandynawii 2024 na żywo w Motowizji

W dniach 13-15 czerwca odbędzie się Królewski Rajd Skandynawii z udziałem światowej klasy zawodników. Motowizja pokaże na żywo wszystkie odcinki specjalne trzeciej, szutrowej rundy mistrzostw Europy, na których nordycka elita zmierzy się z czołowymi uczestnikami cyklu FIA ERC.

Sprawdź godziny transmisji Rajdowych Mistrzostw Europy w PROGRAMIE TV

Do nadchodzącego rajdu w Szwecji zgłosiły się 42 załogi, a ściganie rozpocznie się już w czwartek wieczorem (13 czerwca) na pokazowym oesie w Karlstad. W najmocniejszej klasie Rally2 zobaczymy 23 samochody.

Bez wątpienia wszystkich elektryzować będzie pojedynek między członkami legendarnej rodziny Solbergów. Ubiegłoroczny zwycięzca Oliver Solberg, pilotowany przez Elliotta Edmondsona poprowadzi Škodę Fabię RS Rally2. Natomiast jego ojciec Petter, rajdowy i rallycrossowy mistrz świata, wraz z Jonasem Anderssonem wsiądzie do Volkswagena Polo GTI R5. Poziom rywalizacji podniesie obecność aktualnego mistrza świata w rallycrossie, Johana Kristofferssona, który również będzie jechał Volkswagenem, wspierany przez Jørna Listeruda.

Nie zabraknie także czołowych uczestników czempionatu. Pojawią się aktualni liderzy klasyfikacji generalnej ERC Mathieu Franceschi i Andy Malfoy oraz panujący mistrzowie Europy, czyli Hayden Paddon i John Kennard. Do akcji wracają Simone Tempestini i Sergiu Itu oraz Mikko Heikkilä i Kristian Temonen. Poprzeczkę z pewnością wysoko zawieszą reprezentanci Szwecji, a także Norwegowie.

W Królewskim Rajdzie Skandynawii po raz pierwszy wystartują Polacy. W najmocniejszej stawce zobaczymy duet ORLEN Team, dysponujących Škodą Fabią RS Rally2, Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka, a o kolejne solidne punkty w kategoriach ERC3 i Fiesta Rally Trophy powalczą Igor Widłak i Daniel Dymurski.

W czwartek po odcinku kwalifikacyjnym, zanim wszyscy wyruszą na szybkie szutrowe drogi w szwedzkim regionie Värmland, gwiazdy ERC będą walczyć na 2,15-kilometrowym superoesie, w niewielkiej odległości od centrum Karlstad. Piątkowa trasa składa się z czterech, dwukrotnie pokonywanych prób, a jedna z nich zawiera kultową hopę Colin’s Crest. Sobotnia część zmagań obejmuje kolejne dwie pętle składające się z czterech odcinków każda. Impreza zakończy się drugim przejazdem nowego oesu Mölnbacka, stanowiącym dodatkowo premiowany Power Stage.

Wszystkie odcinki specjalne Królewskiego Rajdu Skandynawii na żywo pokaże Motowizja. Gośćmi specjalnymi na antenie będą Jarosław Szeja i Hubert Laskowski, czyli niedawni zwycięzcy swoich kategorii w zakończonym w minioną sobotę Valvoline Rajdzie Małopolski. Towarzyszyć im będzie stały skład komentatorski Motowizji: Grzegorz Gac, Sławomir Szymczak, Michał Adamiuk, Krzysztof Woźniak i Marcin Wyrzykowski.

Sprawdź ofertę kanału Motowizja w PROGRAMIE TV

Mimo że to bardzo młody rajd, odbywający się po raz drugi, to od razu ustawił wysoką poprzeczkę wszystkim innym. Trasy Królewskiego Rajdu Skandynawii są wręcz stworzone do rajdowej rywalizacji. Liczymy na bardzo dobre wyniki Miko z Szymonem oraz Igora i Daniela – powiedział Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Źródło: Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *