Wzrost udziału w czasie słuchania Radia ZET

Najnowsza fala badania Radio Track (III-V 2024) przynosi kolejny wzrost udziału w czasie słuchania Radia ZET, który wynosi już 15,4 proc. Grupa Eurozet notuje rekordowe wyniki i jest jedyną grupą radiową, która rok do roku poprawiła wyniki słuchalności.

Dla Radia ZET to najlepsze wyniki w udziale od fali IV-VI 2014. Rok do roku zyskało 2,2 pproc. Rośnie również zasięg dzienny stacji, który wyniósł 15,7 proc. Rok do roku przybyło 272 tys. słuchaczy. Co więcej Radio ZET stało się najchętniej słuchaną rozgłośnią radiową w sześciu miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Na tej liście są: Warszawa, Łódź, Lublin, Opole, Wałbrzych i Gorzów Wielkopolski.

Wyniki fali III-V 2024 badania Radio Track to również sukces całej Grupy Eurozet, która ma obecnie 28,0 proc. udziału w czasie słuchania – najwyższy wynik od połączenia Eurozetu z Grupą Radiową Agora. W tej kategorii, oprócz Radia ZET, rok do roku wzrosty odnotowały: Złote Przeboje (z 2,7 do 2,8 proc.), Antyradio, (z 2,5 do 2,6 proc.), Meloradio (z 1,1 do 1,2 proc.) i Rock Radio ( z 0,4 do 0,7 proc.). W ciągu roku stacjom należącym do Grupy Eurozet przybyło łącznie 314 tys. słuchaczy, co daje łączny zasięg 7,57 mln odbiorców dziennie. Tym samym w omawianym okresie dystans do Grupy RMF zmniejszył się o 642 tys. słuchaczy.

Najnowsza fala badania Radio Track przyniosła też przewagę w najważniejszych pakietach sprzedażowych Grupy Eurozet w porównaniu do pakietów Grupy RMF. Udział 135 stacji wchodzących w skład Audio ZET Boost wyniósł 35,7 proc., podczas gdy RMF 3D – 35,0 proc. Przewagę widać również w zasięgu: Audio ZET Boost – 9,2 mln słuchaczy, a RMF 3D – 9,1 mln.

Źródło: Grupa Eurozet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *