„Raz na górze, raz na dole” – nowy cykl w Czwórce

W co drugi piątek lipca, sierpnia i września Czwórka przeniesie się w ciekawe miejsca położone na północy i południu kraju, skąd nadawać będzie specjalne audycje. Początek wakacyjnego cyklu już 11 lipca w podziemiach Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.

Latem pod przewodnictwem Patryka Kuniszewicza słuchacze ruszą w Polskę, aby poznać jej różnorodność. Wyże i niże atmosferyczne nie będą przeszkodą – na pogodowe dołki Czwórka spojrzy z góry – latarni morskiej, platformy widokowej i z okien twierdzy, a na skoki ciśnienia schowa się pod ziemię w bunkrach, sztolniach i trasach podziemnych.

W najbliższy piątek ekipa Programu 4 odwiedzi Międzyrzecki Rejon Umocniony – system umocnień stworzony przez Niemców w latach 1934-1944. W jego skład wchodzą między innymi jedne z największych podziemi fortyfikacyjnych świata, w których zimuje ponad 30 tysięcy nietoperzy.

Trasa akcji „Raz na górze, raz na dole” obejmie: Międzyrzecki Rejon Umocniony (11 lipca), Latarnię Morską w Ustce (25 lipca), Kopalnię Guido w Zabrzu (8 sierpnia), Biebrzański Park Narodowy – platformy nad bagnami (22 sierpnia), Krzemionki Opatowskie (5 września) i Twierdzę Wisłoujście (19 września).

Czwórka zaprasza na specjalne wydanie audycji „W cztery oczy” (godziny 9:00-11:00) w co drugi piątek lipca, sierpnia i września.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *