Program 3 Polskiego Radia zaprasza w najbliższy weekend do Darłowa na Bałtyk Festiwal Media i Sztuka. Na czas imprezy nadmorska plaża w tym kurorcie zmieni się w plenerowe studio radiowe, a mieszkańcy i turyści będą mogli spotkać się i porozmawiać z dziennikarzami Trójki.

To już trzecia z kolei wakacyjna wizyta Trójki na darłowskim festiwalu, który co roku może pochwalić się ambitnym programem i listą wybitnych gości. Mocną stroną imprezy jest znakomita publiczność, która chętnie i tłumnie uczestniczy w koncertach, projekcjach filmowych, spektaklach teatralnych, warsztatach, happeningach i spotkaniach z artystami. Dlatego Trójka świetnie czuje się w Darłowie, dokąd – tradycyjnie już – wysyła mocną dziennikarską ekipę.

Podczas festiwalu (10-13 lipca), do Programu 3 należeć będą przede wszystkim piątek i sobota. Relacje ze studia przy Hotelu Apollo w Darłówku Wschodnim rozpoczną się od książkowej recenzji w “Trójkowym znaku Jakości” Michała Nogasia (godzina 7:45). Tego dnia na festiwalowej plaży będzie można spotkać również Tomasza Żądę – gospodarza “Muzycznej poczty UKF” (godziny 12:00-14:00) oraz Marka Niedźwieckiego w specjalnym notowaniu “Listy Przebojów Programu Trzeciego” (godziny 19:00-22:00).

Także na sobotę, 12 lipca, Trójka zaplanowała plenerowe audycje. Plażowicze zobaczą m.in. Marka Niedźwieckiego, który poprowadzi “Markomanię” (godziny 9:00-12:00) oraz Agnieszkę Szydłowską i Michała Nogasia – autorów darłowskiego wydania “Radiowego Domu Kultury” (godziny 12:00-14:00).

Tego dnia nie zabraknie też spotkań z dziennikarzami Trójki. W festiwalowym namiocie nadarzy się okazja do rozmowy i zdobycia autografu: Michała Gąsiorowskiego (spotkanie pt. “Na trzecim biegu”, godzina 13:00), Michała Olszańskiego (“Godzina prawdy”, godzina 14:00), Marka Niedźwieckiego (promocja książki “Radiota, czyli skąd się biorą niedźwiedzie”, godzina 15:00), a wreszcie Henryka Sytnera (promocja książki “Henryka Sytnera Wakacje na Dwóch Kółkach”, Hotel Apollo, godzina 16:00), który wcześniej, bo w samo południe, zaprosi wszystkich chętnych na rowerowy przejazd na dystansie 3 km i 333 metrów.

Na godzinę 17:00 zaplanowano – również w Hotelu Apollo – spotkanie autorskie z Grażyną Dobroń (“Instrukcja [Samo]obsługi człowieka”), a od godziny 18:00 Baszka Marcinik będzie opowiadać o kulisach audycji “Magazyn Bardzo Kulturalny”. Natomiast w niedzielę, 13 lipca, Katarzyna Kłosińska – znana z audycji “Co w mowie piszczy?” – poprowadzi quiz językowy w ramach warsztatów “Czy mówisz po polsku?” (godziny 10:00-13:00).

Podczas festiwalu, na plaży w Darłówku Wschodnim, otwarty zostanie również kultowy “Sklepik Walendzik” z Trójkowymi gadżetami oraz wydawnictwami książkowymi i płytowymi.

Źródło: Polskie Radio