Regionalny System Ostrzegania również w Wielkopolsce

Wielkopolska jest kolejnym regionem, który już wkrótce będzie miał Regionalny System Ostrzegania. W piątek 9 sierpnia w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu podpisane zostało porozumienie o współpracy dotyczącej budowy i wdrożenia systemu ostrzegania w tym regionie. Pod dokumentem podpis złożyli: wojewoda wielkopolski Piotr Florek i reprezentujący Telewizję Polską członek zarządu TVP Marian Zalewski.

Przypomnijmy, że podobny system już działa w Lubuskiem. W ubiegłym tygodniu w Szczecinie podpisane zostało porozumienie w sprawie stworzenia RSO w Zachodniopomorskiem.

RSO to wykorzystujący różne kanały przekazu informacji system ostrzegania i informowania społeczeństwa o różnego rodzaju zagrożeniach i sytuacjach nadzwyczajnych, np. powodziach, pożarach, katastrofach ekologicznych itp. Dzięki poradnikom wideo pełni także rolę edukacyjną. Uczy udzielania pierwszej pomocy, zachowania w przypadku pożaru, powodzi i w wielu innych sytuacjach.

Koncepcja RSO, która powstała w Ośrodku TVP Technologie, zakłada ścisłą współpracę z wojewódzkimi centrami zarządzania kryzysowego. Komunikaty emitowane są na telewizorach odbierających naziemne programy cyfrowe TVP. RSO to także specjalna aplikacja telewizji hybrydowej, dzięki której możemy uzyskać więcej informacji i skorzystać z poradników wideo.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *