Rekord 2. sezonu serialu „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny” w Czwórce

Rekordowy wynik – prawie 1,6 mln widzów i 10% udziałów w rynku (SHR All 4+) oraz trzecie miejsce w paśmie o godzinie 20:00 – odnotowała wczorajsza premiera drugiego sezonu serialu „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny” w Czwórce.

Pierwszy odcinek nowej serii uzyskał 9,7% udziałów w grupie komercyjnej, w której TV4 podczas jego emisji objęła czwartą lokatę na polskim rynku telewizyjnym, przed m.in. TVP1.

Największy sukces serial odniósł wczoraj wśród widzów odbierających telewizję naziemnie. Udziały w rynku premierowego odcinka wyniosły tu aż 14% w grupie 4+ i ponad 17% w grupie komercyjnej (SHR DVBt 16-49). W obu grupach Czwórka w paśmie serialu była drugą najchętniej oglądaną stacją przez widzów Naziemnej Telewizji Cyfrowej, ustępując jedynie TVP2.

Serial „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny”, stworzony przez autorów sukcesu „Policjantek i Policjantów” i produkowany dla Czwórki przez ATM Grupę, opowiada o policjantach z wydziału dochodzeniowo-śledczego i rozwiązywanych przez nich zagadkach. W rolach głównych występują Marek Włodarczyk, Kamila Ścibiorek, Weronika Lewoń, Michał Mrozek i Dariusz Karpiński.

Pierwszy sezon, emitowany jesienią 2016 roku, oglądany średnio przez 1,03 mln widzów przy 6,4% udziałów w rynku, sukcesywnie zwiększał widownię, która w ostatnim tygodniu emisji na przełomie listopada i grudnia sięgała 1,5 mln widzów przy udziałach w rynku na poziomie 9%.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *