Rekordowa oglądalność Pucharu Niemiec w Eurosporcie 1

Eurosport 1 był w sobotę zdecydowanie najchętniej oglądanym płatnym kanałem sportowym w Polsce, a największą widownię przyciągnął finał Pucharu Niemiec komentowany przez Mateusza Borka i Sławomira Chałaśkiewicza. Spotkanie pomiędzy Bayernem Monachium i Bayerem Leverkusen osiągnęło rating 0,77 w grupie A16-49.

Sprawdź ofertę kanału Eurosport 1 w PROGRAMIE TV

Rozegrany w sobotę na Stadionie Olimpijskim w Berlinie finał Pucharu Niemiec był znakomitym widowiskiem, które zgromadziło przed ekranami tysiące widzów. Bayern Monachium pokonał Bayer Leverkusen 4:2 i sięgnął po podwójną koronę. Bohaterem meczu był Robert Lewandowski, który zdobył dwie bramki i po raz kolejny w karierze został najlepszym strzelcem Pucharu Niemiec.

Transmisja meczu była najlepszą sportową relacją w Polsce w minionym tygodniu, osiągając rating 0.77 i SHR na poziomie 3,8% w grupie A16-49, co jest najlepszym wynikiem oglądalności Pucharu Niemiec w Eurosporcie. Podobnie jak półfinałowe starcie Bayernu Monachium, mecz decydujący o tytule komentował duet Mateusz Borek – Sławomir Chałaśkiewicz. Wszystkie mecze Pucharu Niemiec transmitowane w Eurosporcie 1 oglądało w tym sezonie aż 59% widzów więcej w grupie A16-49 niż w ubiegłych rozgrywkach. Stacja pokaże Puchar Niemiec również w sezonie 2020/21.

Sprawdź godziny emisji Pucharu Niemiec w PROGRAMIE TV

W miniony weekend Eurosport miał bogatą ofertę nie tylko dla fanów piłki nożnej, ale także lekkoatletki i żużla. Stacja pokazała pierwsze zawody kolejnego sezonu walki o tytuł indywidualnego mistrza Europy na żużlu. Tegoroczny cykl TAURON Speedway European Championship zostanie w całości rozegrany w lipcu na polskich torach, a wszystkie rundy pokaże na żywo jedynie Eurosport. Kolejna odsłona zmagań – w Bydgoszczy – już w środę o 18:45.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *