Rekordzista wyścigu 24h Le Mans ekspertem Eurosportu

Tom Kristensen będzie ekspertem Eurosportu podczas tegorocznych relacji ze słynnego wyścigu 24 Godziny Le Mans. Duńczyk to najbardziej utytułowany kierowca legendarnej imprezy, którą wygrał aż 9 razy (7 triumfów z zespołem Audi). Kanał Eurosport 1 przeprowadzi 24-godzinną transmisję kultowej rywalizacji w dniach 18-19 czerwca 2016 roku. Przez cały tydzień poprzedzający wyścig kibice w Europie oraz Azji i Pacyfiku będą mogli poznawać kulisy przygotowań do imprezy w specjalnym magazynie 24 Minuty Le Mans.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Kristensen, znany kibicom sportów motorowych jako „Mr Le Mans” ze względu na rekordową liczbę triumfów w tej imprezie, zakończył karierę w 2014 roku. W tym sezonie dołączy do ekipy Eurosportu jako ekspert. Widzowie zobaczą go podczas relacji z wyścigu i w magazynie 24 Minuty Le Mans. Show będzie emitowany codziennie od 13 do 19 czerwca prosto z toru Circuit de la Sarthe.

Przez całą moją karierę 24h Le Mans był utożsamiany z Eurosportem. Już od ponad 20 lat stacja dostarcza najlepsze i najbardziej obszerne relacje z wyścigu. W tym roku będą one jeszcze ciekawsze dzięki nowym funkcjom w usłudze Eurosport Player. Kibice będą mogli śledzić zmagania kierowców w dowolnym miejscu, na różnych urządzeniach i z wielu kamer. Cieszę się, że dołączam do zespołu Eurosportu – mówi Tom Kristensen.

Tom Kristensen to bez wątpienia najlepszy kierowca w historii wyścigu 24 Godziny Le Mans. Jesteśmy dumni, że możemy go powitać w rodzinie Eurosportu, w której są już tacy mistrzowie, jak John McEnroe, Greg LeMond, Eric Cantona czy Jonathan Edwards – mówi Peter Hutton, CEO w Eurosporcie.

Z okazji wyścigu Eurosport przygotował dla kibiców specjalną ofertę w usłudze Eurosport Player. Oprócz dostępu do relacji na żywo i z odtworzenia, dzięki uruchomieniu dodatkowego kanału, fani będą mieli możliwość śledzenia rywalizacji z różnych kamer, przeglądania statystyk, tweetów i najświeższych informacji.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *