Tom Kristensen będzie ekspertem Eurosportu podczas tegorocznych relacji ze słynnego wyścigu 24 Godziny Le Mans. Duńczyk to najbardziej utytułowany kierowca legendarnej imprezy, którą wygrał aż 9 razy (7 triumfów z zespołem Audi). Kanał Eurosport 1 przeprowadzi 24-godzinną transmisję kultowej rywalizacji w dniach 18-19 czerwca 2016 roku. Przez cały tydzień poprzedzający wyścig kibice w Europie oraz Azji i Pacyfiku będą mogli poznawać kulisy przygotowań do imprezy w specjalnym magazynie 24 Minuty Le Mans.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Kristensen, znany kibicom sportów motorowych jako „Mr Le Mans” ze względu na rekordową liczbę triumfów w tej imprezie, zakończył karierę w 2014 roku. W tym sezonie dołączy do ekipy Eurosportu jako ekspert. Widzowie zobaczą go podczas relacji z wyścigu i w magazynie 24 Minuty Le Mans. Show będzie emitowany codziennie od 13 do 19 czerwca prosto z toru Circuit de la Sarthe.

Przez całą moją karierę 24h Le Mans był utożsamiany z Eurosportem. Już od ponad 20 lat stacja dostarcza najlepsze i najbardziej obszerne relacje z wyścigu. W tym roku będą one jeszcze ciekawsze dzięki nowym funkcjom w usłudze Eurosport Player. Kibice będą mogli śledzić zmagania kierowców w dowolnym miejscu, na różnych urządzeniach i z wielu kamer. Cieszę się, że dołączam do zespołu Eurosportu – mówi Tom Kristensen.

Tom Kristensen to bez wątpienia najlepszy kierowca w historii wyścigu 24 Godziny Le Mans. Jesteśmy dumni, że możemy go powitać w rodzinie Eurosportu, w której są już tacy mistrzowie, jak John McEnroe, Greg LeMond, Eric Cantona czy Jonathan Edwards – mówi Peter Hutton, CEO w Eurosporcie.

Z okazji wyścigu Eurosport przygotował dla kibiców specjalną ofertę w usłudze Eurosport Player. Oprócz dostępu do relacji na żywo i z odtworzenia, dzięki uruchomieniu dodatkowego kanału, fani będą mieli możliwość śledzenia rywalizacji z różnych kamer, przeglądania statystyk, tweetów i najświeższych informacji.

Źródło: Eurosport