Renata Grochal w radiowej Trójce

Do zespołu Programu 3 dołącza znakomita dziennikarka Renata Grochal. Ze słuchaczami Polskiego Radia będzie się spotykać od 1 kwietnia.

Polskie Radio staje się miejscem skupiającym najlepszych dziennikarzy. Rozpoczęcie współpracy z Renatą Grochal, jedną z najlepszych dziennikarek politycznych w Polsce, jest kontynuacją naszej strategii odbudowy wiarygodności i pozycji publicznego nadawcy. Redaktor Renata Grochal w dotychczasowej pracy udowodniła, że najważniejsze są dla niej wysokie standardy oraz niezależność, dlatego idealnie pasuje do nowej koncepcji Polskiego Radia. Jestem pewien, że prowadzone przez Renatę Grochal rozmowy, będą nadawać ton politycznym wydarzeniom w kraju i przełoży się to na wzrost znaczenia i słuchalności Trójki – mówi Paweł Majcher, redaktor naczelny Polskiego Radia.

Naprawa mediów publicznych w Polsce jest wielkim wyzwaniem. Nie chcę się temu przyglądać z pozycji kanapowego recenzenta, chcę się w to zaangażować z całym zapałem i pomysłami. Silne i niezależne media publiczne, w tym nowa Trójka, są potrzebne polskiej demokracji i obywatelom – mówi Renata Grochal.

Renata Grochal przez siedem ostatnich lat pracowała w „Newsweeku” – To był dla mnie bardzo dobry czas zawodowy. Dziękuję Tomkowi Sekielskiemu, który jest dobrym duchem tygodnika, Bartkowi Węglarczykowi, Sabinie Lipskiej, Andrzejowi Stankiewiczowi i Bernadetcie Byrskiej za zaproszenia do kolejnych projektów i dobre emocje. Bardzo cieszę się na codzienne spotkania z słuchaczami Trójki i obiecuję dociekliwe oraz ciekawe rozmowy na najważniejsze tematy – zapewnia Renata Grochal. W Programie 3 będzie prowadzić od poniedziałku do piątku rozmowy z politykami oraz sobotnie „Śniadanie w Trójce”.

Bardzo się cieszymy, że Renata Grochal zdecydowała się pracować z nami i od kwietnia dołącza do zespołu. Jesteśmy przekonani, że jej ogromne doświadczenie zawodowe i doskonała znajomość polskiej sceny politycznej są najlepszymi gwarantami jakości audycji, które będzie prowadzić na naszej antenie. To ważne, że powszechnie ceniona dziennikarka chce brać udział w odbudowywaniu zaufania do mediów publicznych – mówi dyrektorka – redaktorka naczelna Programu 3 Agnieszka Szydłowska.

Renata Grochal nie żegna się z czytelnikami „Newsweeka”- i jak dodaje – zmienia tylko formułę obecności na jego łamach. Od kwietnia w „Newsweeku” będzie można czytać jej felietony o polityce.

Przygodę z dziennikarstwem rozpoczynała w mediach publicznych – debiutowała w Polskim Radiu Wrocław. Później pracowała w „Gazecie Wrocławskiej” i „Gazecie Wyborczej”. W 2016 r. została nominowana do nagrody Grand Press w kategorii „wywiad”. Przez siedem lat pisała o polityce w tygodniku „Newsweek Polska”. W 2018 r. została nominowana do Studenckich Nagród Dziennikarskich Mediatory. Od 2021 r. współprowadziła program Onet Opinie, a od 2022 – podcast „Stan Wyjątkowy”, za który rok później otrzymała nagrodę publiczności w plebiscycie Podcast Roku im. red. Janusza Majki. W 2022 r. ukazała się jej książka „Zbigniew Ziobro. Prawdziwe oblicze”.

W połowie stycznia stanowisko szefowej Trójki objęła Agnieszka Szydłowska. 9 lutego wicedyrektorem Programu 3 został Michał Nogaś.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *