„Resident Evil: Retrybucja” i „W pogoni za zemstą” w AXN

W styczniu widzowie AXN zobaczą supermodelkę Millę Jovovich i światowej sławy zapaśnika Dwayne’a Johnsona w dwóch hollywoodzkich superprodukcjach. 22 stycznia Milla Jovovich będzie poszukiwała zemsty na twórcach groźnego wirusa, zmieniającego ludzi w zombie, w piątej części produkcji „Resident Evil”. Natomiast 27 stycznia Dwayne Johnson wcieli się w tajemniczego bohatera o pseudonimie Kierowca, który rusza w krwawy pościg za mordercami swojego przyrodniego brata w filmie „W pogoni za zemstą”.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału AXN

„Resident Evil: Retrybucja” to piąta część filmu z gatunku science fiction, powstałego na kanwie japońskiej gry komputerowej pod tym samym tytułem, która sprzedała się na całym świecie w ponad 50 milionach egzemplarzy. Na początku XXI wieku Umbrella Corporation stała się jedną z największych firm zaopatrujących amerykańskie domy. Firma prowadziła również tajne badania nad śmiercionośnym wirusem. W wyniku wypadku w siedzibie firmy doszło do tragedii – wirus rozprzestrzenił się poprzez wentylację, zarażając pracowników firmy, a następnie ludzi na całym świecie, tworząc armię zombie. Jedyną nadzieją ocalałych jest Alice (Milla Jovovich), która chce wyrównać rachunki z przeszłości z przedstawicielami niebezpiecznej korporacji. Alice próbuje dopaść osoby odpowiedzialne za rozprzestrzenianie się zarazy. Jednocześnie odkrywa coraz więcej informacji na temat swojej przeszłości… Za przestępcami dociera do Tokio, Nowego Jorku, Waszyngtonu i Moskwy. W misji wspiera ją dawny znajomy, sportowiec Luther West (Boris Kodjoe), a także piękna i groźna Rain Ocampo (Michelle Rodriguez) oraz nowy przyjaciel Leon S. Kennedy (Johann Urb). Reżyserem filmu jest Paul W.S. Anderson. Film „Resident Evil: Retrybucja” w poniedziałek 22 stycznia o godz. 22:00 w AXN.

„W pogoni za zemstą” to hołd w stronę kina akcji lat 70-tych, w reżyserii George’a Tillmana. Nieznany z imienia bohater o pseudonimie Kierowca (Dwayne Johnson) po 10 latach pobytu w więzieniu odzyskuje wolność. Zaraz po tym na oczach wielu świadków zabija człowieka, którego akta znalazł w przygotowanym specjalnie dla siebie samochodzie, zaparkowanym przed zakładem karnym. Następnie rusza w krwawy pościg, podczas którego eliminuje kolejne osoby zamieszane w śmierć swojego przyrodniego brata. Szalejącego po mieście Kierowcę starają się złapać odchodzący na emeryturę i nadużywający narkotyków policjant (Billy Bob Thornton) oraz płatny zabójca (Oliver Jackson-Cohen), który uważa, że wreszcie znalazł godnego siebie przeciwnika. Film „W pogoni za zemstą” w sobotę 27 stycznia o godz. 22:00 w AXN.

Źródło: Sony Pictures Television

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *