„Głos seryjnego mordercy” – premiera produkcji własnej CBS Reality

Praca śledczych jest niezwykle ciężka – zapewne jednym z najtrudniejszych jej aspektów jest słuchanie zeznań składanych przez bezwzględnych morderców. Seria dokumentalna „Głos seryjnego mordercy”, w której prawdziwe nagrania audio z przesłuchań skazanych później morderców połączone są z rewolucyjną technologią lip syncu pozwala widzowi na postawienie się na miejscu śledczych. Na poruszające odcinki serialu dokumentalnego – przedstawiającego m.in. nagrania Teda Bundy’ego oraz czternastolatki i jej chłopaka, którzy z zimną krwią zamordowali matkę i siostrę dziewczyny – kanał CBS Reality zaprasza od 7 stycznia, w każdą niedzielę o 22:00.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału CBS Reality

Gospodarz programu, profesor kryminologii David Wilson, w każdym odcinku przedstawi widzom sylwetkę jednego mordercy i wraz z ekspertem w dziedzinie psychologii przeanalizuje nagrania audio, na których zabójcy mówią o swoich czynach. Dzięki rewolucyjnej technologii lip syncu (komputerowego przekształcenia ruchu warg aktorów odgrywających role zabójców tak, aby były dokładnie zsynchronizowane z głosem zbrodniarzy z taśmy), i autentycznym nagraniom zeznań zbrodniarzy, widzowie będą mogli „wejść w buty” śledczych, którzy wysłuchiwali tych wstrząsających relacji.

W jednym z odcinków wysłuchamy nagrania zeznań Teda Bundy’ego – prawdopodobnie najsłynniejszego mordercy w historii, straconego na krześle elektrycznym w 1989 r. za pozbawienie życia 21 młodych kobiet. Bundy – elokwentny i czarujący psychopata – w nadziei na odroczenie wyroku śmierci nawiązał kontakt z detektywem Robertem Keppelem, obiecując mu, że opowie o swoich innych mordach – tych, które nie zostały mu udowodnione. Wstrząsające nagrania tych rozmów pozwalają wejrzeć w umysł narcystycznego potwora, który z emfazą opowiadał o dokonywanych przez siebie zabójstwach.

Inny z odcinków przedstawi kulisy sprawy, która w 2016 r. wstrząsnęła Wielką Brytanią. 14-letnia Kim Edwards wraz ze swoim chłopakiem – jej rówieśnikiem – zamordowali matkę oraz młodszą siostrę dziewczyny. Powodem zabójstwa, jak na przerażających nagraniach spokojnie wyjaśnia nastolatka, była dezaprobata matki wyrażana pod adresem Lucasa Markhama, chłopaka Kim. Po dokonaniu mordów para nastolatków spędziła ponad dobę w domu dziewczyny, oglądając cykl filmów „Zmierzch”, co skłoniło prasę do nadania im przydomku „Twilight Killers”.

Na premierowe odcinki 1. sezonu serialu dokumentalnego „Głos seryjnego mordercy”, będącego produkcją własną CBS Reality, zapraszamy od 7 stycznia, w każdą niedzielę o 22:00. Kontynuacja 1. sezonu i odcinki 2. sezonu w kolejnym miesiącu.

Źródło: CBS Reality

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *