W piątek 2 marca radiowa Czwórka zaprasza na retransmisję koncertu “To, co najpiękniejsze… Zima”. Tym razem Polskie Radio postanowiło zaskoczyć publiczność łącząc rock z muzyką klasyczną, w najbardziej ekskluzywnych i wysmakowanych artystycznie wykonaniach. Początek koncertu po godz. 19.00 w audycji “Będzie Głośno”.

W sobotę 24 lutego w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie odbył się drugi koncert z cyklu “To, co najpiękniejsze…”. Celem zapoczątkowanych przez Polskie Radio jesienią 2017 roku wydarzeń jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, w tym również klasycznej, wśród odbiorców, którzy nie są jeszcze koneserami, ale poszukują kontaktu z kulturą wysoką. Honorowy patronat nad cyklem sprawuje Rada Mediów Narodowych.

W trakcie drugiego koncertu “To co najpiękniejsze…” publiczność mogła podziwiać “niepokornych i niepowtarzalnych, oryginalnych i niekonwencjonalnych” artystów skupionych wokół projektu Męskie Granie Orkiestra 2017 w składzie: Natalia Zamilska prowadząca w Czwórce audycję “Nocny Transport”, Tomasz Organek, Monika Brodka, Piotr Rogucki, Antoni “Ziut” Gralak, Robert Markiewicz, Adam Staszewski, Tomasz Lewandowski, Agim Dżeljilji, Michał Kowalonek i Lesław Matecki. Na scenie artyści zaprezentowali utwory z albumu “Męskie Granie 2017” wydanego przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. Krążek otrzymał tytuł Złotej Płyty w niespełna trzy miesiące po premierze, a utwory singlowe z albumu zdobywają szczyty list przebojów.

Retransmisja koncertu w piątek 2 marca w drugiej części audycji “Będzie Głośno” po godz. 19.00. Czwórka zaprasza do słuchania audycji na stronie www.czworka.online, poprzez aplikację Player Polskie Radio i w systemie cyfrowym DAB+.

Źródło: Polskie Radio

Share and Enjoy !

0Shares
0 0