RMF Classic z nową propozycją dla kobiet

Specjalnie dla porannego programu „Śniadanie Mistrzów” kulinarne felietony przygotowywać będzie jurorka polskiej edycji telewizyjnego show „MasterChef” – Anna Starmach. Poza tym w porannym programie: kalendarium historyczne Macieja Korkucia, przegląd prasy Marcina Borowskiego oraz felietony znanego popularyzatora nauki prof. Ryszarda Tadeusiewicza. Aktualne wydarzenia, rzadziej polityczne – a przede wszystkim społeczne i naukowe będą komentować goście Tomasza Skorego, autora codziennych rozmów porannych. „Danie do myślenia” w RMF Classic codziennie po godzinie 8:30. Gospodarzem porannego programu będzie Michał Matus.

Tablety i kamery cyfrowe to nagrody w nowym, filmowym konkursie, przed południem w RMF Classic. Słuchacze będą mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat kultowych pozycji światowego kina rozwiązując rebusy z emotikonów, w których zaszyfrowana będzie treść znanych filmów. Konkurs prowadzą prezenterzy stacji – Dariusz Stańczuk i Jadwiga Polus.

Na antenę wracają tematyczne programy popołudniowe. Do świata dobrej literatury w każdy poniedziałek zaprosi Ewa Stanek. O szeroko pojętym designie, co wtorek opowiadać będzie Dariusz Stańczuk, a Alicja Myśliwiec w środowe popołudnia zajmować się będzie tematyką life-stylową. Częstymi gośćmi programu będą także kobiety aktywne. Magda Miśka-Jackowska w piątki zaprasza na spotkanie z dobrym kinem i jego wybitnymi twórcami.

Od września można też słuchać felietonów filmowych jednego z największych znawców tej sztuki – Stanisława Janickiego.

Na antenę wracają lubiane programy muzyczne: nowości płytowe w każdą środę będzie prezentować Jadwiga Polus, a najciekawszą muzykę z płyt winylowych w sobotnie wieczory wybierać będzie Wojciech Padjas. Nie zabraknie recenzji płytowych Jowity Dziedzic-Golec oraz jej spotkań z muzyką operową w niedzielny wieczór.

Nowy sezon z literaturą na antenie RMF Classic rozpoczyna się kryminałem „Ekspozycja”. Autorem powieści jest jeden z najpopularniejszych obecnie twórców gatunku – Remigiusz Mróz. Kolejnych odcinków przygód komisarza Forsta będzie można słuchać w RMF Classic codziennie po godzinie 20:00. Powieść czyta aktor filmowy, teatralny i dubbingowy – Krzysztof Gosztyła.

Źródło: Bauer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *