RMF Classic z nową ramówką

W jesiennej ramówce RMF Classic pojawią się zmiany, które jeszcze bardziej dopasują program do stylu i sposobu życia słuchaczy.

„Mamy świadomość, że rytm życia wielkiego miasta narzuca coraz bardziej czas i miejsce słuchania radia, a nasi słuchacze to prawie wyłącznie mieszkańcy największych miast w Polsce” – mówi Paweł Pawlik Dyrektor Programowy RMF Classic i dodaje – „Dlatego zmieniamy pory nadawania niektórych programów tak, aby naszym słuchaczom umykało jak najmniej z wyjątkowej oferty muzycznej i programowej, którą dla nich przygotowaliśmy.”

Od września stacja rozpoczynać będzie „Śniadanie Mistrzów” wcześniej o kwadrans. Poranne pasmo potrwa zatem od 6:45 do 10:00, a jednym z jego stałych elementów – w środy i czwartki – będzie „Piosenka z prawdziwego zdarzenia” autorstwa Artura Andrusa. To kontynuacja pomysłu, który pilotażowo wystartował jeszcze wiosną, ale zdążył zdobyć ogromną popularność. „Piosenka z prawdziwego zdarzenia” powstaje na podstawie zabawnego newsa, a nagrywana jest w studiu RMF Classic w ciągu 24 godzin i po tym czasie ma swoją premierę. Dotychczas piosenki te wykonywali między innymi Joanna Kołaczkowska, Zbigniew Zamachowski, Czesław Mozil czy Tomasz Organek.

Inny program autorstwa Artura Andrusa – czyli sobotnie „Niedomówienia” – w jesiennej ramówce zmienia dzień i porę nadawania. Rozmowy z ludźmi estrady, sceny i kabaretu pojawią się w RMF Classic w każdą niedzielę o 10:00. „Bliskie Spotkania” – wywiady autorstwa dziennikarzy stacji będzie można usłyszeć w soboty o 17:00.

Z myślą o tych, którzy na co dzień pracują przy muzyce z RMF Classic – zarówno w biurach jak i w domu – w ramówce stacji przed południem pojawi się nowe pasmo pod hasłem „Cześć pracy!”.

Inną nowością w programie jest „RMF Classic? Naturalnie!” – specjalne pasmo poświęcone tematom, którymi coraz częściej żyje cały świat – ochronie klimatu, przyrody i zdrowemu stylowi życia.

Bardzo ważną zmianą w ciągu tygodnia jest także przesunięcie startu popołudniowych programów tematycznych z godziny 14:00 na 13:00. Zatem po ich zakończeniu o godzinie 17:00, w porze wielkomiejskiego drive time, w RMF Classic pojawi się specjalny muzyczny program dedykowany kierowcom tkwiącym w korkach. Specjalnie dobrana muzyka ma sprawić, że popołudniowe powroty do domu po pracy staną się mniej stresujące.

Zmienią też nieco charakter wieczory muzyczne po godzinie 18:00, szczególnie we wtorki i czwartki. W te dni słuchacze posłuchają nowości i propozycji do Listy Przebojów Muzyki Filmowej, której notowanie główne wraca po wakacjach na swoje stałe miejsce, czyli w niedzielę od godziny 18:00.

Źródło: Bauer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *