RMF FM w kwietniu było najczęściej cytowanym medium

Według najnowszego raportu Instytutu Monitorowania Mediów w kwietniu 2015 roku RMF FM było najczęściej cytowanym medium w Polsce.

RMF FM, od lat prawie niezmiennie jedno z trzech najczęściej cytowanych mediów w kraju, obecnie, po raz pierwszy w 12-letniej historii badań, zajęło pierwszą pozycję.

RMF FM (792 cytowania) wyprzedziło Gazetę Wyborcza i Rzeczpospolitą (odpowiednio 504 i 422 cytowania). Kolejna stacja radiowa w rankingu zajęła 8. miejsce.

Instytut Monitorowania Mediów prowadzi badanie nieprzerwanie od września 2003 roku. Instytut Monitorowania Mediów monitoruje ponad 1000 tytułów prasowych, niemal sto stacji radiowych i telewizyjnych oraz polskie zasoby internetu wraz z social media.

Raport „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce” dostarcza informacji na temat liczby cytatów z mediów ukazujących się w innych mediach, z wyłączeniem agencji informacyjnych i przedruków. Stała wysoka liczba cytowań to jeden z elementów mających wpływ na zwiększenie wiarygodności i opiniotwórczości danego medium. Raport „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce” jest często wykorzystywany przez media, m.in. w opisach ich osiągnięć i sukcesów oraz w analizach czytelnictwa i sprzedaży.

Źródło: Bauer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *