Copa America w TVP1 HD

Telewizja Polska pokaże turniej Copa America. Wybrane mecze Mistrzostw Ameryki Południowej w piłce nożnej będzie można zobaczyć w TVP1 HD.

Turniej Copa America rozgrywany jest cyklicznie od 1916 roku, czyli wcześniej niż odbyły się pierwsze mistrzostwa świata. Występują w nim wszystkie drużyny Ameryki Południowej oraz dwie zaproszone reprezentacje (w tym roku to Meksyk i Jamajka). Największe zainteresowanie towarzyszy oczywiście Argentynie i Brazylii, w składzie których znajdą się uznawani za jednych z najlepszych piłkarzy na świecie: Leo Messi i Neymar.

W tym roku Copa America odbędzie się w Chile, więc gospodarze turnieju także wystawiają bardzo mocny skład, w którym znajdą się między innymi: Alexis Sanchez (Arsenal Londyn), Arturo Vidal (Juventus Turyn) i bramkarz Claudio Bravo (FC Barcelona). Gwiazd nie zabraknie także w reprezentacji Kolumbii. We wstępnym 30-osobowym składzie są: James Rodriguez (Real Madryt; król strzelców Mundialu 2014) i Carlos Bacca (Sevilla FC), który w środę zdobył dwie bramki w finale Ligi Europejskiej.

Podczas Copa America 2015 zostanie rozegranych 26 spotkań – wybrane mecze pokaże TVP1 HD.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *