Robert Guerrero vs David Emanuel Peralta na żywo w Fightklubie

W sobotę o godzinie 23:00 w Fightklubie kolejne pięściarskie show zza Oceanu. Tym razem stacja przygotowała transmisję z Honda Center w Anaheim z gali Premier Boxing Champions, na której pojedynkiem wieczoru będzie walka byłego mistrza świata czterech kategorii wagowych Roberta Guerrero z debiutującym na amerykańskiej ziemi Davidem Emanuelem Peraltą. Konfrontacja zakontraktowana została na dziesięć rund.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym dla Fighklubu

Dla Guerrero pojedynek w Anaheim jest jednym z etapów powrotu na pięściarski szczyt. Amerykanin wciąż wierzy, że w niedalekiej przyszłości ponownie otrzyma szansę walki o mistrzostwo świata. Wprawdzie ostatnia próba zdobycia pasa WBC World – ze stycznia tego roku – zakończyła się niepowodzeniem i jednogłośną porażką na punkty z Dannym Garcią, nie zamyka mu jednak drogi powrotu do ścisłej czołówki wagi półśredniej. W przypadku zwycięstwa nad Peraltą „The Ghost” znów może awansować w rankingach i stać się jednym z poważnych pretendentów do walki o tytuł. Statystyki Guerrero z jego ostatnich pojedynków nie rzucają na kolana, warto jednak pamiętać, że niemal w każdym z nich walczył on z najlepszymi bokserami wagi półśredniej na świecie. Poza wspomnianą porażką z Garcią w swoich pięciu poprzednich walkach przegrał jeszcze na punkty z Keithem Thurmanem i Floydem Mayweatherem Jr., pokonał zaś – także na punkty – Yoshihiro Kamegaiego i Aarona Martineza.

W starciu z Peraltą „The Ghost” będzie zdecydowanym faworytem. Argentyńczyk wygrał wprawdzie ostatnio z Guillermo de Jesusem Pazem, w poprzedniej walce z Cristianem Nestorem Romero o pas IBF Latino musiał jednak uznać wyższość rywala, niejednogłośnie przegrywając z nim na punkty. Dla „El Pirata” będzie to premierowy pojedynek w Stanach Zjednoczonych, w ogóle pierwszy poza Argentyną. Mało prawdopodobne, aby zakończył się jego zwycięstwem, choć pięściarz z Ameryki Południowej z pewnością zrobi wszystko, aby pokusić się w Honda Center o ogromną niespodziankę. Czy uda mu się zaskoczyć Guerrero? Czy jednak doświadczenie i umiejętności Amerykanina wezmą górę?

Robert Guerrero vs David Emanuel Peralta w najbliższą sobotę o godzinie 23:00 na żywo wyłącznie w Fightklubie.

Źródło: Media Production

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *